„Po zřízení nového ubytovacího centra pro migranty, kteří byli na pevninu odvezeni z řeckých ostrovů, došlo v okolí Théb, kde nový tábor stojí, k růstu kriminality. Migranti z tábora podle řeckého serveru pronews.gr pořádají nájezdy na pole řeckých farmářů, kterým kradou úrodu," napsal europoslanec Ivan David. (Foto: Flickr)

„V táborech přitom žádným hladem netrpí. Řecká vláda jim dodává potraviny i další vybavení nutné k životu," dodal David.

„Během víkendu se však situace v místě ještě více vyostřila. Gangy migrantů přešly od krádeží k násilným loupežím. Řecký server el.gr informoval o přepadení dvou farem tlupami migrantů ozbrojených obušky. Řečtí farmáři museli před ozbrojenými útočníky uprchnout, aby si zachránili aspoň životy. Jejich farmy byly do příjezdu policie vyrabovány a zničeny," konstatoval europoslanec zvolený za SPD.

„Nejde o první zprávu o násilné trestné činnosti páchané migranty v Řecku. Přesto i nyní někteří čeští umělci vyzývají, abychom si nějaké tyto vydařené „sirotky“ importovali od ČR. Zásadně s něčím takovým nemohu souhlasit. Nechci, aby se naši občané museli dožít něčeho takového," uzavřel zprávu z Řecka na svém facebookovém profilu europoslanec Ivan David.

Davidova zpráva sklidila na jeho facebooku už po několika hodinách po uveřejnění téměř 500 dalších čtenářských komentářů.