New York Times píše, že Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) připouští, že se spoléhalo na chybné studie, které uváděly 10procentní pravděpodobnost přenosu covid-19 venku, ve skutečnosti je přenos venku pod 1%. (Foto: Pixabay)

Po použití „nesprávného výpočtu“ na podporu povinného nošení masek venku pro více než 300 milionů Američanů, CDC nyní tvrdí, že jde spíše o jedno procento nebo méně.

Je šokující, že takové klíčové a kontroverzní opatření nebylo založeno pouze na nesprávném výpočtu, ale nebylo ani zpochybňováno nebo znovu prozkoumáno, aby se chyba zjistila.

David Leonhardt z NYT poznamenal: „Na světě neexistuje jediná zdokumentovaná covid infekce pocházející z vnějších interakcí, jako je procházka kolem někoho na ulici nebo při stravování na venkovním posezení.“

Vycházelo se hlavně z chybných údajů, které byly získány v Singapuru, kde vnitřně prostory označovali jako vnější.

Toto zjištění chyby poukazuje na nesmyslnost nošení roušek a respirátorů ve venkovním prostředí.

Z těchto chybných dat vycházelo WHO, CDC, Fauci a díky ním byly uzavřeny místa, kde se virus téměř vůbec nebo vůbec nešíří. Jako jsou dětská hřiště, parky.

Je nepochopitelné, jak si těchto chybných dat nikdo nevšiml a přitom šlo o zveřejnění ve více prestižních časopisech. Nikdo neanalyzoval jak vznikla data.

Zdroj: jonathanturley.org, nytimes.com