Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí v úterý uvedlo, že ve výzkumném zařízení na výrobu vakcín v Pensylvánii byly nalezeny lahvičky s označením „pravé neštovice“ – extrémně smrtící virus, který byl vymýcen v 70. letech 20. století. (Foto: Shutterstock)

Jen několik dní poté, co Bill Gates v rozhovoru prohlásil, že další věc, na kterou se musíme připravit, je bioteroristický útok s pravými neštovicemi, byly ve výzkumné laboratoři v Pensylvánii „objeveny“ lahvičky pravými neštovicemi a vakcínou proti pravým neštovicím.

Bill Gates uspořádal v říjnu 2019 Akci 201 a o 8 týdnů později se spustila celosvětová epidemie pod názvem covid-19?

V roce 2021 Bill Gates varuje před blížícím se útokem neštovic a o několik dní později se v laboratoři najde 15 lahviček s neštovicemi?

FBI a CDC vyšetřují nález

Podle CDC byly zmražené lahvičky nalezeny pracovníkem laboratoře při úklidu mrazáku. Nezdá se, že by lahvičky byly otevřené, a pracovník měl v době nálezu na sobě rukavice a obličejovou masku.

Toto zařízení je jedním z mnoha, které provádí výzkum vakcín pro CDC. Navzdory nálezu úředníci tvrdí, že neexistují žádné důkazy o tom, že by byl někdo patogenu vystaven.

„Nic nenasvědčuje tomu, že by byl někdo vystaven riziku tohoto malého počtu zmražených lahviček. CDC a orgány činné v trestním řízení tuto záležitost vyšetřují a a obsah lahviček se zdá být neporušený,“ uvedlo CDC v prohlášení pro CNN.

CDC ve středu převeze lahvičky na jiné místo k testování, uvedl server Yahoo News s odvoláním na upozornění zaslané vedení ministerstva vnitřní bezpečnosti.

Podle upozornění DHS, které viděl server Yahoo News, se jednalo o 15 lahviček; pět z nich bylo označeno jako „pravé neštovice“ a deset jako „vakcína“.

Neštovice, pojmenované podle charakteristických vředů, které způsobují na kůži, jsou jedním z nejobávanějších mikrobů, které sužují lidstvo.

V roce 1977 byla nemoc definitivně celosvětově vymýcena, k čemuž přispěla skutečnost, že člověk je jediným známým přirozeným hostitelem neštovic.

Ačkoli neštovice z přírody (pravděpodobně) vymizely, ve vybraných laboratořích v USA a Rusku zůstávají legálně povolené vzorky viru – rozhodnutí, které si vysloužilo slušnou dávku kontroverze.

V posledních letech došlo k nálezům nedokumentovaných neštovic, například když pracovníci Národního ústavu zdraví našli při stěhování šest lahviček uchovaných z 50. let minulého století.

Později se ukázalo, že dvě z těchto lahviček obsahují životaschopný virus, ačkoli se v důsledku toho nevyskytl žádný případ neštovic.

Zdroj: news.yahoo.com