Trochu zapomenutá Nadežda Savčenková, bývalá poslankyně Nejvyšší rady, a dnes šéfka „Sociální a politické platformy“ pojmenované po ní, zveřejnila na videomateriál „UKRAJINSKÉ ŽIVOTY“. (Foto: Youtube)

Svůj „film“ doplnila komentářem na facebooku.

„Mnoho lidí se snaží mluvit o tématu mezinárodní korupce a vnější správy věcí veřejných na Ukrajině. Ale každý, kdo se odváží vyjádřit toto téma veřejně, je vystaven tlaku a represím ze strany zahraničních struktur a států i ze strany ukrajinských úřadů a donucovacích orgánů. Takto působí na jakoukoli kolonii vnější vláda jakékoli metropole. Pouze odvážní mohou mluvit. Pravda s otevřenou tváří! Pouze ti, kteří se nemají čeho bát a co ztratit! Mluvím pravdu s otevřenou tváří. Nechci, aby se Ukrajina změnila v kolonii, a jsem připravena bojovat za nezávislost, svrchovanost a úspěch své vlasti – Ukrajiny! “

Anotace k filmu navíc uvádí:

„Šokující fakta a skutečné důkazy o vládě nad Ukrajinou ze strany amerického prezidenta Joe Bidena. Tento senzační vyšetřovací film odhaluje zkorumpovaná schémata okrádání ukrajinského lidu rodinou Bidenů, poskytuje skenování účtů a dokumentů potvrzujících, že klan Bidenů proměnil Ukrajinu v jejich osobní žlab a Ukrajince v jejich otroky. “

Samotná Nadežda Savčenková na začátku videoreklamy uvádí, že „skutečnosti uváděné při vyšetřování věděla i v době, kdy byla popslankyní 8. shromáždění lidu“:

„Pokaždé, když se snažím hovořit o mezinárodní korupci, o vnějším vlivu na Ukrajinu jako stát, slyším pořád stejnou frázi: „Neopovažuj se! To poškodí naše vztahy s externími západními partnery. Ale podívejme se, jestli už jsou s námi partnery – naši externí útočníci.“

Mezi hlavní postavy dokumentu patří Biden otec a syn , Petro Porošenko , Nikolai Zlochevskij , bývalý generální prokurátor Ukrajiny Viktor Šokin a další uznávané osoby.

Film je proložen scénami z legendárních obrazů „Svatba v Malinovce“, „Baron Prášil“ a kultovního komiksu „Medvídek Pú“.

Autoři nazývají Bidena „bílým pánem“, Ukrajina „kolonií“ a syn amerického prezidenta je zobrazován jako úplný závislý na alkoholu a drogách, který za ukrajinské peníze a kyblíky kupuje ženy s nízkou společenskou odpovědností.

Korupce, miliardy stažených peněz, nafouknuté ceny za bydlení a komunální služby, vydrancované nerostný bohatství a celková beznaděj jsou v obraze refrénem. Závěr: všechno je špatné a musíte něco udělat.

Savčenková byla uvězněna v Rusku a na Ukrajině. Nyní jsou zjevně před ní otevřeny také americké dveře. Nebo přinejmenším notoricky známé sankce.

Zdroj: pz.cz, eadaily.com