Hlavní australská hygienička upoutala pozornost, když uvedla pozoruhodné vyjádření, které zní jak z nějakého distopického sci-fi filmu. (Foto: Youtube)

„Nechovejte se jako lidé. Nemluvte se svými přáteli, ani když mají masky. Nebuďte přátelští. Teď není vhodná doba,“ uvedla Kerry Chant v obhajobě zavádění nových opatření.

Reakce uživatelů sociálních sítí byla následovná:

Nemohu si pomoci, ale mám pocit, že vedou válku s pozitivitou a láskou jako takovou. Jako by chtěli šířit nenávist a negativitu. Tolik věcí v politice posledních let nevypadá jinak než jako agendy, které mají provokovat a snažit se lidi všemožně popudit. Ale proč?

Sarah J. Sokoloff von Weymarn

Lidé si stěžují na naši vládu, když tu máme země jako Austrálie, NZ, Amerika, Francie a Řecko, které se stávají diktaturami! To je šokující.

Micky A.

Wow, to je tak neskutečné a hrubé. Vím, že nejde o virus, ale proč se proti tomu NIKDO z vládnoucí garnitury nepostaví. Proč? Copak všichni prodali své duše ďáblu?

Roni G.

Nemluvit se sousedy, protože je to nebezpečné, nebo nemluvit se sousedy, protože by mohli diskutovat o tom, kam až vaše vláda zašla, a o všech ostatních nesmyslech týkajících se COVID?

Australané, kde jste??? Vy to akceptujete???

Burn W.