Konzervativní právnická skupina žaluje volební komisi v pensylvánském okrese Chester s odvoláním na záznam z bezpečnostní kamery, který zachytil nezákonné používání volebních schránek. (Foto: America First)

Jsou na nich zachyceny osoby, které v květnu 2022 doručily více než dva hlasovací lístky do schránky na adrese 601 Westtown Road, West Chester, Pennsylvania. (America First Legal)
Žalobu podala ve čtvrtek společnost America First Legal (AFL) jménem registrovaných voličů v okrese Chester. Skupina, kterou založil dlouholetý poradce Donalda Trumpa Stephen Miller, uvedla, že jejím cílem je zajistit, aby správní rada před letošními listopadovými volbami dodržovala pensylvánský volební zákon týkající se volebních schránek.

Podle pensylvánského volebního zákona musí být korespondenční a absenční hlasovací lístky vráceny buď poštou, nebo osobně osobou, které hlasovací lístek patří, což znamená, že jedna osoba nemůže vhodit do schránky více než jeden hlasovací lístek.

Během květnových primárních voleb umístil volební úřad okresu Chester 13 schránek. V pokynech, které komise ke každé schránce přiložila, se výslovně uvádělo, že „musíte odevzdat pouze svůj vlastní hlasovací lístek“ a že „je zakázáno doručit nebo odevzdat hlasovací lístek někoho jiného, i když je to váš manžel/manželka, rodič, dítě, prarodič, jiný příbuzný, soused nebo přítel“.

Podle stížnosti však bylo pouze 11 ze všech 13 volebních schránek fyzicky hlídáno zaměstnancem a byly přístupné pouze v určitých denních hodinách. Zbývající dvě schránky, které byly přístupné 24 hodin denně, zůstaly bez obsluhy, ale byly monitorovány kamerami.

Záznamy z bezpečnostních kamer, které byly získány na základě žádosti o právo na informace od správní rady, ukázaly několik případů, kdy osoby doručily více než dva hlasovací lístky. Dohromady na tomto místě podle AFL asi 300 osob vhodilo „neplatné a neúčinné hlasovací lístky“.

Na kameře je zachycena osoba, která v květnu 2022 doručuje více než dva hlasovací lístky do schránky na adrese 601 Westtown Road, West Chester, Pennsylvania. (America First Legal)

„To znamená, že jen do jedné vhozové schránky bylo vhozeno nejméně 300 neplatných a znehodnocených hlasovacích lístků, které byly následně přepočítány,“ uvedla AFL ve stížnosti (pdf) a dodala, že ačkoli přezkoumání kamerového záznamu z druhé vhozové schránky stále probíhá, lze předpokládat, že tam byl vhozen podobný počet „neplatných a znehodnocených hlasovacích lístků“.

Zdroj: theepochtimes.com