Britští státní zaměstnanci mají zakázáno používat výraz „brexit“, což označuje odchod Británie z Evropské unie, píše deník Daily Mail s odvoláním na vládní oběžník. (Foto: Flickr)

Je třeba poznamenat, že Style Guide doporučuje zaměstnancům, aby se vyhýbali tomuto slovu, které by se mělo používat pouze v případě nutnosti v historickém kontextu.

Podle publikace bylo zaměstnancům také doporučeno, aby se vyhýbali termínu „přechodné období“, který označuje měsíce, kdy se Londýn a Brusel dohodly na podmínkách odchodu.

„Používejte „31. prosince 2020″ místo „brexit“ nebo „když Spojené království opustilo EU“, používejte „před 31. prosincem 2020″ místo „během přechodného období“, používejte „po 1. lednu 2021″ místo „po skončení přechodného období“,“ citují média výňatky z dokumentu.

Spojené království a EU ukončily 1. ledna přechodné období pro brexit a v platnost vstoupila dohoda o obchodu a spolupráci mezi oběma stranami.

Podle podmínek dohody Británie opustila jednotný trh a celní unii EU, ale strany budou pokračovat ve volném obchodu bez cel a kvót. Země nyní pokračuje v uzavírání dvoustranných obchodních dohod se zeměmi mimo EU.

Zdroj: telegraph.co.uk