Policisté v Michiganu zabavili hlasovací zařízení v souvislosti s rozšířením vyšetřování, které stát označuje za možný neoprávněný přístup k volebnímu zařízení. (Foto: Flickr)

Michiganská státní policie a úředníci z úřadu michiganské generální prokurátorky Dany Nesselové zabavili 29. dubna hlasovací tabulátor v obci Irving Township, uvedl v e-mailu pro The Epoch Times dozorce obce Jamie Knight.

Podle ní bylo zabavení provedeno na základě příkazu k prohlídce.

„Město hodlá plně spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení a právní zástupci města jsou v této záležitosti v kontaktu s michiganskou státní policií. Město nemá v tuto chvíli žádné další komentáře,“ dodal Knight.

Vyšetřování bylo zahájeno na začátku tohoto roku na žádost michiganské státní tajemnice Jocelyn Bensonové, která uvedla, že její úřad obdržel zprávy o tom, že nejmenované třetí straně „byl umožněn přístup ke komponentům a technologii volebních tabulek v okrese Roscommon“.

„Michiganské zákony jasně hovoří o bezpečnostních hrozbách, které vznikají, když někdo získá neoprávněný přístup k našim volebním strojům nebo technologiím, a já nebudu tolerovat ty, kteří se snaží nezákonně manipulovat s naším hlasovacím zařízením,“ uvedla tehdy demokratka Bensonová.

Poručík michiganské státní policie Derrick Carroll potvrdil, že vyšetřování se rozšířilo i mimo okres Roscommon, který odmítl situaci komentovat.

„Jak jsme zjišťovali další informace, rozšířili jsme naši oblast, abychom zjistili, zda nebyla ohrožena i další místa,“ řekl Carroll agentuře Reuters. „Vydali jsme se do dalších regionů.“

Carroll sdělil deníku The Epoch Times v e-mailu, že se vyšetřování rozšířilo, ale odmítl sdělit jakékoli podrobnosti.

Nesselova kancelář se odmítla vyjádřit.

Carroll již dříve sdělil zpravodajským agenturám, že vyšetřování bude pokračovat, „dokud nevyčerpáme všechny stopy“, a dodal, že možný neoprávněný přístup „v žádném případě neovlivnil volby v roce 2020“.

Zdroj: theepochtimes.com