Následně po článku vydaném v The Telegraph přinášející informaci, že celá armáda z USA a britských lodí se hromadí v Perském zálivu, vrcholný velitel iránských Revolučních gard v neděli varoval, že z Izraele “nezůstane nic” pokud bude jeho země napadena. „Naše reakce vůči Izraeli je jasná: Myslím, že z Izraele nezůstane nic (pokud zaútočí na Irán). Vzhledem k malé rozloze Izraele a jeho zranitelnosti masivním objemem iránských raket si nemyslím, že v Izraeli zůstane nějaké bezpečné místo,“ řekl generál Mohammed Ali Jafar. Řekl rovněž, že Irán uzavře Hormuzskou úžinu, udeří na základny USA na Středním východě a vypoví Dohodu o nešíření jaderných zbraní.

„Vojenské základny USA roztroušené kolem Iránu jsou považovány za velice zranitelné. I ty protiraketové štíty, co si zřídili na základě informací o tom, co máme, by mohly fungovat jen proti několika raketám, ale budou-li vystaveny masivním objemům raket, ty štíty ztratí svou účinnost a nebudou fungovat,“ vysvětlil.

Podle The Telegraph jsou si vůdci Západu jisti, že Irán učiní kroky k uzavření Hormuzské úžiny, budou-li jeho jaderná zařízení napadena. Přibližně 35 procent zásobování světa ropou se v současnosti vozí touto úžinou.

„Pokud propukne válka, na jejíž jedné straně bude Západ a USA, je přirozené, že v Hormuzské úžině dojde k problémům. Bude poškozen vývoz energií. A je přirozené, že k tomu dojde,“ řekl Ali Jaffer.

The Telegraph říká, že námořní síly iránských Islámských revolučních gard využijí strategii „odpírání přístupu“ a budou přímo útočit na válečné lodě a udeří proti obchodním lodím.

Tento list hlásí, že válečné lodi z více než 25 zemí včetně Spojených států, Británie, Francie, Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů začínají v neděli v Zálivu 12-denní cvičení. K mnohonárodním silám patří i tři skupiny letadlových lodí třídy US Nimitz nesoucí více letadel, než je celé Iránské letectvo.

Tato válečná hra je největší, co kdy byla v tomto regionu vedena. Soustředí se na prolomení iránské blokády Hormuzské úžiny a na nacvičení odporu vůči iránskému zaminování.

V říjnu Irán uspořádá své vlastní cvičení v Perském zálivu, aby demonstroval svou schopnost bránit zemi proti hrozbě útoku. Irán toto cvičení předvádí jako „největší válečnou hru protivzdušné obrany v historii Islámské republiky a bude to jeho zatím nejviditelnější reakce na výhled na izraelský vojenský útok,“ tvrdí The Telegraph.

Během tohoto cvičení použije Irán dálkově řízených dronů, raket země-vzduch a radarů, popisovaných jako, že jsou na technické úrovni doby. V úsilí odvrátit izraelský vzdušný útok otestují Revoluční gardy obranu 3 600 míst po celé zemi.

Zdroje uvnitř Obamovy administrativy si myslí, že útok je nevyhnutelný a dojde k němu před listopadovými volbami.

Koncem října by podle zpráv měl Izrael udeřit na Irán ještě před volbami. Alon Ben-David popisovaný Daily Mail jako dobře informovaný vojenský dopisovatel pro izraelský Channel 10 News  tvrdil, že Izrael je „blíže k útoku na Irán, než kdy před tím.“

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>