Generální ředitel společnosti MyPillow Mike Lindell si vyzvedával jídlo v průjezdu řetězce rychlého občerstvení, když ho zablokovala tři auta řízená federálními agenty. (Foto: Mike Lindell)

Bylo 13. září odpoledne v Mankatu ve státě Minnesota. Lindell se s kamarádem vracel v polovině cesty z lovu kachen v Iowě.

Když jedno auto zastavilo kolmo před jeho vozem, druhé zastavilo vedle něj a třetí se objevilo zezadu, přičemž Lindellovo auto zasáhlo doprostřed.

Lindell vystrčil hlavu z okénka auta. „Kdo jste?“ zeptal se.

Agenti se představili jako FBI. „Chtěli jsme s vámi jen mluvit,“ řekl Lindell v rozhovoru pro The Epoch Times.

FBI se podle něj zaměřila na jeho obvinění z volebních podvodů, které vyslovil, a později mu i přes jeho hlasité protesty zabavila mobilní telefon.

Během akce, která mohla trvat půl hodiny až 45 minut, Lindellovi vystydlo jídlo a roztekla se mu zmrzlina, když se agenti FBI ptali na jeho důkazy potvrzující obvinění z volebních podvodů. Mezi dalšími okruhy otázek byly Lindellovy vazby na úřednici okresu Colorado Mesa Tinu Petersovou, místní volební dozorkyni, s níž se seznámil na kybernetickém sympoziu, které pořádal loni v srpnu. Petersová čelila obvinění v souvislosti s porušením bezpečnostních protokolů pro hlasovací systémy svého okresu, k němuž se minulý týden přiznala.

Ptali se ho na jeho setkání s ohijským učitelem matematiky Douglasem Frankem, který se rovněž domnívá, že výsledky prezidentských voleb v roce 2020 byly zmanipulovány, a na Lindellovo časté cestování letadlem.

„Mám pro vás špatnou zprávu: sebereme vám mobilní telefon,“ vzpomněl si Lindell na slova agentů.

„Ne, nevezmete, raději se nechám zatknout, telefon mi nevezmete,“ odpověděl. Protože nemá počítač, řekl, že jeho telefon je nezbytným zařízením, o které se opírá při provozování svých pěti podniků.

„Chtějí, aby se lidé báli mluvit s Mikem Lindellem,“ řekl ve středu deníku The Epoch Times Lindell, který po poradě se svým právníkem ustoupil a telefon vydal.

„Může se stát, že vám v restauraci u řidiče seberou telefon, může se stát, že vám FBI vyrazí dveře,“ dodal s poukazem na řadu předvolání FBI pro spojence bývalého prezidenta Donalda Trumpa, o nichž se v posledních týdnech objevily zprávy.

Lindell si sice původně myslel, že se o něj FBI zajímá v rámci vyšetřování narušení Kapitolu z 6. ledna, agenti mu však sdělili, že mají dva samostatné případy, v nichž figuruje.

Příkaz k prohlídce, který mu FBI předala, povoloval zabavení rozsáhlého seznamu informací v Lindellově telefonu, z nichž některé podle všeho souvisely s manipulací s hlasovacími zařízeními Dominion od 1. listopadu 2020, včetně informací týkajících se „poškození jakéhokoli počítačového hlasovacího systému Dominion“ nebo „pokusu o narušení integrity nebo dostupnosti“ systému.

Zatykač popisoval Peterse, Lindella, Franka a několik dalších osob jako „spolupachatele“ a uváděl porušení tří federálních trestných činů: 18 U.S.C. §§ 1028(a)(7), krádež identity; 1030(a)(5)(A), úmyslné poškození chráněného počítače; a 371, spiknutí za účelem krádeže identity a/nebo úmyslného poškození chráněného počítače.

FBI odmítla Lindellovu žádost o zálohování jeho telefonu. „To bylo něco, co mě opravdu rozrušilo,“ řekl a dodal, že poslední záloha jeho telefonu pochází z doby před několika týdny.

Nedávné kroky FBI ho však podle jeho slov neodradí od jeho snah o obhajobu.

„Vláda použila zbraně FBI, snažila se mě vystrašit, snažila se vystrašit další lidi, ale nic to nezměnilo,“ řekl. „Tohle je gestapo v nacistickém Německu. To je to, proti čemu stojíme.“

„Nijak mě to nevyděsilo,“ dodal. „To, co jsem viděl, už neodmítnu.“

Pokud jde o jeho telefon, Lindell je přesvědčen, že FBI si uvědomí, že „v něm nic není“.

„Všechny věci vyřizuji telefonicky, málokdy píšu SMS a nikdy nepíšu e-maily,“ řekl. „Takže ať už hledají cokoli, budou se honit jako diví.“

Lindellův právník pracuje na tom, aby získal klientův telefon zpět, a Lindell mezitím říká, že už se přes to přenesl.

„Na to ani nemyslím. Myslím na to, co musím udělat zítra, pozítří a popozítří,“ řekl. „Tento týden mám tři velké projevy: Jeden v Omaze v Nebrasce, jeden v Idahu a pak s prezidentem, naším skutečným prezidentem, v Ohiu,“ řekl s odkazem na Trumpa. Konfiskace telefonů mu podle jeho slov dala příležitost říci lidem, že bez integrity voleb „ztratíme naši zemi“.

Zdroj: theepochtimes.com