Desetitisíce propalestinských demonstrantů v sobotu pochodovaly Washingtonem na protest proti zapojení USA do války. (Foto: X)

Mezi Izraelem a Hamásem a zastavovaly se před Bílým domem, aby provolávaly „Alláhu Akbar“ , „Seru na Joea Bidena“ a „Bidene, Bidene, neschováš se!“. Obviňujeme vás z genocidy!“. – a přitom rozmazávali červenou barvu a tlačili na bránu.

Rovněž počmárali a poničili historické památky po celém Washingtonu.

Dříve v sobotu vystoupil na propalestinském shromáždění v DC rapper Macklemore, který v projevu davu řekl: „Řekli mi, abych byl zticha, řekli mi, abych si udělal průzkum, abych se vrátil, že je příliš složité něco říct, abych v této chvíli mlčel,“ čímž narážel na proizraelský tábor.

„V posledních třech týdnech jsem se vrátil a udělal jsem si nějaký výzkum, jsem učenlivý,“ řekl davu. „Nevím všechno, ale vím dost na to, abych věděl, že je to genocida.“

Vystoupil také senátor Bernie Sanders (I-VT), který zveřejnil video, v němž odsoudil „nevybíravé bombardování“ Izraele za to, že „zasahuje nemocnice, uprchlické tábory a zabíjí tisíce nevinných lidí“.

Protibidenovská reakce na americkou podporu Izraele je pro demokraty, na jejichž podporu spoléhají, vážným problémem.

Levičáci z The Hill zpanikařili a situaci zarámovali slovy: „Jistě – američtí muslimové mohou být naštvaní, ale Trump je horší!“.

… což přichází v návaznosti na křečovitou „strategii boje proti islamofobii“ Bílého domu, kterou protestující ve Washingtonu okamžitě prohlédli.

Jo, a nevlastní dcera Kamaly Harrisové právě vybrala 8 milionů dolarů pro Gazu. Uvidíme, jestli to bude stačit na to, aby protestující přesvědčila, že 14,3 miliardy dolarů pro Izrael právě teď není „financování genocidy“, jak říkají.

Bonusové záběry:

Zdroj: zerohedge.com