Krajně levicový miliardář George Soros poslal od roku 2016 více než 15 milionů dolarů skupinám, které stály tento měsíc za propalestinskými protesty, při nichž demonstranti otevřeně oslavovali teroristické útoky bojovníků Hamásu na Izrael. (Foto: Flickr)

Zkoumání záznamů Open Society Foundations v deníku Post ukázalo, že Sorosova grantová síť poskytla 13,7 milionu dolarů prostřednictvím Tides Center, levicové advokační skupiny s hlubokými kapsami, která sponzoruje několik neziskových organizací, jež ospravedlňují krvavé útoky Hamásu a zároveň tvrdí, že skutečnými oběťmi jsou Palestinci posedlí snahou o likvidaci židovského státu.

Mezi příjemci pomoci Tides je i illinoiský projekt Adalah Justice Project, který v den masakru 7. října zveřejnil na Instagramu fotografii buldozeru, který strhává část izraelského hraničního plotu, a nápis: „Izraelští kolonizátoři věřili, že mohou na neurčitou dobu uvěznit dva miliony lidí ve vězení pod širým nebem… žádná klec nezůstane nepovšimnuta.“

Členové skupiny na podporu Palestinců obsadili 20. října kancelář kalifornského poslance Ro Khanny a požadovali, aby podepsal rezoluci vyzývající k příměří v Gaze. Členové Adalah se také podíleli na organizaci shromáždění téhož dne v Bryant Parku, kde nepřátelsky naladění demonstranti chrlili antisemitské skandování a mávali nápisem „NESOUHLASÍM S HAMASEM“.

V roce 2020 také poskytla 30 000 dolarů organizaci Desis Rising Up and Moving, dalšímu spoluorganizátorovi protestu v Bryant Parku, kde bylo zatčeno 139 lidí, jak vyplývá z finančních záznamů.

Nadace Open Society Foundations poskytla v roce 2018 60 000 dolarů Arab American Association of New York, skupině spoluzaložené politicky propojenou aktivistkou Lindou Sarsour, která pomohla naplánovat nenávistný protest „Zaplavte Brooklyn pro Palestinu“ v Bay Ridge 21. října, kde protestující vyzývali k likvidaci Izraele a drželi nápis izraelské vlajky v odpadkovém koši s nápisem „Prosím, udržujte svět čistý!“.

Nadace Open Society Foundations také poskytla 1,5 milionu dolarů zakládající neziskové organizaci Adalah – Právní centrum pro práva arabských menšin v Izraeli, ale z této částky bylo získáno pouze 800 000 dolarů, než právní centrum v roce 2018 přerušilo s americkou organizací styky. Právní centrum uvádí, že jeho posláním je prosazovat lidská práva v Izraeli.

Zdroj: nypost.com