Rušení GPS v Texasu se rozšířilo z metropolitní oblasti Dallas-Fort Worth do východní a západní oblasti města Waco v Texasu. (Foto: Twitter)

Jedna z oblastí západně od Waca s vysokou úrovní rušení GPS se nachází u třetí největší americké vojenské základny Fort Hood.

Jeden z uživatelů Twitteru uvedl: „Nemůžu se dočkat, až někdo zjistí zdroj.“

* * *

Podle Federálního leteckého úřadu je rušení GPS hlášeno v okolí letišť v metropolitní oblasti Dallas-Fort Worth. První zprávy o zhoršení signálu se objevily asi před 24 hodinami.

„Významné rušení GPS hlásí piloti v oblasti Dallasu. Letadla jsou přesměrovávána na přílety bez RNAV,“ uvedla v pondělí odpoledne nejprve webová stránka pro sledování letů ADS-B Exchange.

Agentura Bloomberg uvedla, že „přistávací dráha na mezinárodním letišti Dallas-Fort Worth byla uzavřena poté, co letecké úřady uvedly, že signály GPS zde nejsou spolehlivé“.

FAA uvedl, že zkoumá zhoršení signálu GPS v oblasti metropole a podrobně zkoumá, zda by to mohlo být způsobeno „možným rušením globálního polohového systému“. „

FAA zatím nenašel „žádné důkazy o úmyslném rušení“. A letecké společnosti zatím nehlásily žádné větší poruchy.

Jeden uživatel Twitteru zveřejnil mapu rušení GPS ve vysokém rozlišení. Oranžové a červené skvrny ukazují oblasti, kde v současné době dochází ke ztrátě signálu GPS.

Příčina narušení není známa.

Zdroj: zerohedge.com