Představitelé FBI se obávali, že na záběrech z interiéru amerického Kapitolu z 6. ledna 2021 budou vidět tajní agenti a důvěrní informátoři, uvedl informátor ve svědectví, které bylo zveřejněno 18. května. (Foto: Flickr)

George Hill, vysloužilý nadřízený zpravodajský analytik, který pracoval v bostonské pobočce FBI, vyprávěl, že washingtonská pobočka úřadu (WFO) tlačila na úředníky v Bostonu, aby zahájili vyšetřování 138 osob, které se zúčastnily shromáždění 6. ledna 2021, přestože neexistovaly žádné náznaky, že by tyto osoby porušily zákon.

Bostonští úředníci tlačili na to, že k zahájení vyšetřování těchto osob by potřebovali důkazy, například záběry osob uvnitř Kapitolu.

„Rádi to uděláme. Ukažte nám, kde byli uvnitř Kapitolu, a my se na to podíváme,“ citoval jeden z úředníků.

Nemůžeme vám ta videa ukázat, pokud nám neřeknete přesný čas a místo, kde se ty osoby uvnitř Kapitolu nacházely,“ odpověděli podle Hilla úředníci WFO.

Hill uvedl, že bostonští úředníci se ptali, proč nemohou získat přístup k tranši přibližně 11 000 hodin záznamů z vnitřku Kapitolu.

„Protože na těchto videozáznamech mohou být – mohou být – ÚZ, tajní policisté nebo … důvěrné lidské zdroje, jejichž identitu musíme chránit,“ odpověděli úředníci z Washingtonu.

Hill o těchto diskusích vyprávěl během svědectví před vybraným podvýborem Sněmovny reprezentantů USA pro ozbrojování federální vlády. Ukázka ze svědectví byla přehrána během slyšení 18. května a podrobně popsána ve zprávě, kterou výbor vydal na základě odhalení whistleblowerů.

Národní ústředí FBI a WFO na žádosti o komentář nereagovaly.

Zdroj: theepochtimes.com