Ray Epps, neobviněný muž, který byl označen za hlavního strůjce narušení Kapitolu 6. ledna 2020, protože řekl lidem, aby vtrhli do Kapitolu, v textové zprávě svému synovci uvedl, že vše „zorganizoval“, jak vyplývá z nově zveřejněných přepisů svědků z výboru 6. ledna. (Foto: Twitter)

„V tu chvíli jsem nevěděl, že se vloupávají do Kapitolu,“ řekl Epps kongresovým vyšetřovatelům a dodal: „Nevěděl jsem, že je někdo v Kapitolu. … Byl jsem na cestě zpět do hotelového pokoje.“

Noc předtím však byl Epps viděn, jak obchází různé skupiny Trumpových příznivců a říká jim, že musí vtrhnout do Kapitolu.

Ve dvou výsleších pro FBI v roce 2021 Epps vysvětlil své jednání 5. a 6. ledna. Přiznal, že se provinil vniknutím na vyhrazené pozemky Kapitolu, a přiznal se, že 6. ledna nabádal protestující, aby šli do Kapitolu – a vnikli do něj.

Epps také členům výboru řekl, že se ocitl v roli mírotvůrce mezi Trumpovým příznivcem „Pečenou Aljaškou“ a policií – která Eppse nazvala federálem.

„Snažil jsem se najít společnou řeč,“ řekl Epps. „Ten chlap se snažil poštvat lidi proti mně… nadával mi do ‚bubáků‘ a že je to vina jeho generace, že jsme v situaci, v jaké jsme.“

Navzdory těmto přiznáním FBI Eppse nikdy nezatkla a americké ministerstvo spravedlnosti ho neobvinilo z žádného zločinu z 6. ledna. Tato nečinnost podpořila úrodu teorií, že mohl pracovat pro FBI nebo jinou agenturu.

Jednašedesátiletý Epps tyto domněnky prostřednictvím svého advokáta opakovaně popřel.

Spekulace o tom, že Epps je „nakrmený“, zesílily poté, co Revolver News přinesl zprávu s titulkem: „Seznamte se s Rayem Eppsem: provokatérem chráněným FEDem, který zřejmě vedl vůbec první útok na americký Kapitol 1/6“.

Revolver také zjistil, a níže to prokáže, že FBI 1. července tajně vyřadila Raye Eppse ze svého seznamu nejhledanějších pachatelů násilí na Kapitolu, a to pouhý den poté, co Revolver odhalil nevysvětlitelnou a záhadnou ochranu FBI známého Eppsova spolupracovníka a vůdce Oath Keepers Stewarta Rhodese. 1. července to bylo také pouhý den poté, co samostatná zpráva New York Times rozšířila do očí bijící a zfalšovanou lež o Eppsově roli v událostech z 6. ledna.

A konečně se zdá, že Ray Epps spolupracoval s několika osobami – z nichž mnohé jsou podezřele neobviněné – na provedení průlomu policejních zátarasů, který vyvolal následný příval nic netušících protestujících MAGA, kteří nevědomky vnikli na vyhrazené pozemky Kapitolu a vystavili se právnímu nebezpečí. -Revolver News

Jakmile se spekulace ohledně Eppse rozrostly, republikán Adam Kinzinger (R-IL) prohlásil, že Epps „spolupracoval s výborem 6. ledna“ a byl vyřazen ze seznamu nejhledanějších osob FBI, „protože zřejmě neporušil žádný zákon“.

Jsme si jisti, že Epps, který tvrdí, že pro federály nepracoval, skutečně „spolupracoval“.

A kdo je tento muž?

Zdroj: zerohedge.com