Federální prokurátor v soudních dokumentech přiznal, že tři tajní policisté Metropolitní policie D.C. působili 6. ledna 2021 na severozápadních schodech Kapitolu USA jako provokatéři. (Foto: Rumble)

Přiznání přišlo 24. března v podání k americkému okresnímu soudci Rudolphu Contrerasovi, které usiluje o to, aby videozáznamy pořízené policisty zůstaly pod soudní pečetí.

Žalobci obvinili obžalovaného v případu – Williama Popea z Topeky v Kansasu – z „nelegitimního“ pokusu o demaskování videozáznamu, který je součástí jeho údajné strategie soudit případ ve zpravodajských médiích. Pope podal 21. února návrh na odstranění soudní pečeti.

„Obžalovaný není oprávněn ‚odpečetit‘ tato videa, aby je mohl sdílet s neomezeným počtem třetích stran,“ uvedla asistentka státního zástupce Kelly Moranová. „Jeho přání řešit svůj případ v médiích, a nikoli před soudem, je nelegitimní a vláda splnila své břemeno prokázat nezbytnost ochranného příkazu.“

Videozáznamy dlouho skryté pod soudní pečetí se staly velkým tématem, zejména v souvislosti s tím, že státní zástupci zveřejnili v řadě významných případů z 6. ledna zapojení několika informátorů FBI.

Pope usiluje o zrušení soudní pečeti na tajném videu v rámci své snahy o získání plného přístupu k videozáznamům, které má v držení vláda. Pope se v trestním řízení, které je proti němu vedeno, zastupuje sám. Na slyšení 3. března se soudce Contreras zdál být Popeově žádosti o odmaskování videozáznamů nakloněn.

„Ten policista jasně podněcoval tuto oblast a my stále nemáme video ze všech ostatních tajných služeb MPD,“ řekl Pope deníku The Epoch Times. „A jak ukazují četní informátoři v procesu s Proud Boys, teprve začínáme škrábat povrch o zapojení FBI.“

Tajné video – jehož část byla 24. března zveřejněna na serveru Rumble – ukazuje, jak se tři členové jednotky elektronického sledování MPD blíží k severozápadním schodům Kapitolu. Jeden z nich při obhlížení davu prohlásí: „Někdo bude zastřelen.“ Všichni muži jsou na místě.

Strážník č. 2 odpověděl: „Nikoho nezastřelí“.

Podél okraje pozemku Kapitolu vybídl strážník 2 jednoho z protestujících, aby šel nahoru k budově. „Tak se k nim přidejte,“ řekl. Muž odpověděl: „Ne, musím hlídat své kolo.“ „Ne,“ odpověděl muž.

Muži se na procházce přes západní trávník Kapitolu dali do žertování.

Nikdy jsem nic takového neviděl

„To je úžasné,“ řekl strážník 2. Strážník 1, který natáčel video na GoPro, odpověděl: „Jo, něco takového jsem ještě neviděl.“

Téměř 30 členů jednotky elektronického dohledu bylo 6. ledna nasazeno do služby, někteří z nich shromažďovali důkazy o aktivitě davu. Podle 96stránkového akčního plánu MPD z 6. ledna měli členové na levém zápěstí speciální pásky, aby se identifikovali jako členové jednotky elektronického dohledu.

Strážník 1 se opakovaně připojil ke skandování „Vypusťte bažinu!“ a „Náš dům! Náš dům! Náš dům!“

O něco blíže ke Kapitolu video zachycuje protestujícího, který křičí: „Joe Biden! Chceme tě slyšet mluvit, ty zku*vený pedofilní satanistický zku*veníku!“

O chvíli později se k davu připojil i policista 1, který skandoval „USA!“ a pětkrát tuto frázi zopakoval.

U paty severozápadního schodiště někdo opřel o zábradlí část stojanu na kola. Když jeden z protestujících vylezl po provizorním žebříku nahoru, strážník 1 vykřikl: „No tak, chlape, jdeme! Nechte to tady.“

Zdroj: theepochtimes.com