Novinář Matt Taibbi poskytl v úterý veřejnosti dvojí porci informací – nejprve odhalil, jak byl Twitter zahlcen americkou zpravodajskou komunitou… (Foto: Flickr)

Kapka obsahuje několik bomb o tom, jak se americká zpravodajská komunita a senátor Mark Warner (D-VA) snažili násilím nacpat Twitteru do chřtánu narativ o ruském vlivu, přestože Twitter to prostě neviděl.

A za druhé vlákno o tom, jak zpravodajská komunita začala chodit se seznamy podezřelých účtů přímo do médií.

V prvních dnech pandemie označovalo Centrum pro globální angažovanost (GEC) ministerstva zahraničí účty, které naznačovaly, že COVID-19 je biologická zbraň, obviňovaly Wuhanský virologický institut nebo „připisovaly výskyt viru CIA“ (to druhé ve skutečnosti nikdo neřekl… šlo o spekulace nad prací provedenou ve Fort Detricku a na univerzitě v Severní Karolíně).

Jak Taibbi dále poznamenává, ministerstvo zahraničí také označilo účty, které přeposílaly ZeroHedge, kvůli „sinofobii“ a „přívalu dezinformací“, který údajně vypukl po našem pozastavení na Twitteru.

Což vyvolává jen další otázky.

Ale co, měli na krku obrovský problém, protože i lidé s dvouciferným IQ si dokázali spojit tečky mezi tím, že Obamova administrativa zakázala výzkum Gain-of-Function, jehož cílem bylo manipulovat s netopýřími koronaviry, aby se staly přenosnějšími na člověka, pak Anthony Fauci tento výzkum offshoroval do čínského Wuhanu prostřednictvím EcoHealth Alliance, což prováděl člověk, který se opakovaně chlubil… manipulací s netopýřím koronavirem, a pak přesně ve stejném městě vypukne COVID-19.

Jaká je pravděpodobnost?

Zmínili jsme se, že nás opravdu zajímají „Fauciho akta“ na Twitteru, která údajně vyjdou koncem tohoto týdne?

Zpět k infiltraci Twitteru…

8. „RÁDI NA TOM BUDEME SPOLUPRACOVAT PŘÍMO S VÁMI, MÍSTO S NBC.“ Roth se marně snažil přesvědčit externí výzkumníky, jako je Clemsonská laboratoř, aby se s nimi poradili, než budou do médií tlačit příběhy o zahraničních zásazích.

9. Twitter se také snažil snížit počet agentur, které mají k Rothovi přístup. „Pokud jsou tito lidé jako Výbor pro vnitřní záležitosti Sněmovny reprezentantů a DHS, jakmile jim dáme přímý kontakt na Yoela, budou se k němu chtít vracet znovu a znovu,“ řekl ředitel pro politiku Carlos Monje.

10. Když ministerstvo zahraničí/GEC – nezapomeňte, že se psal rok 2020, tedy za Trumpovy vlády – chtělo zveřejnit seznam 5 500 účtů, o nichž tvrdilo, že „posilují čínskou propagandu a dezinformace“ o COVID, analytici Twitteru byli bez sebe.

Zdroj: zerohedge.com