Světové ekonomické fórum (WEF) se před svou nadcházející konferencí v Davosu, která se uskuteční příští měsíc, zřejmě připojilo ke kampani proti Twitteru a doporučilo čínským státem kontrolovaným sociálním médiím, aby „sledovaly“ Davos Man v budoucnosti. (Foto: Flickr)

Twitter mezi subjekty uvedenými v brožuře organizace „Jak sledovat Davos 2023“ na sociálních sítích nápadně chybí, a to zřejmě není náhoda.

Chcete-li mít přehled o všem, co se děje za dveřmi konference vládnoucí třídy, která je určena pouze pro zvané, WEF doporučuje sledovat dění prostřednictvím několika sociálních médií. Patří mezi ně americký narativně kompatibilní Facebook, LinkedIn, Instagram a YouTube spolu s čínskými aplikacemi sociálních médií TikTok WeChat a Weibo. Twitter, který se vymanil z područí sociálních aplikací vyhovujících cenzuře, již WEF nezahrnuje.

WEF má prostřednictvím svého zakladatele Klause Schwaba a partnerských organizací velmi útulné vztahy s čínskou vládou. Davos nedávno odhalil, že jeho čínská kancelář má nyní 40 zaměstnanců na plný úvazek. WEF navíc každoročně v Pekingu pořádá „Výroční setkání nových šampionů“, které zprostředkovává partnerství mezi mezinárodními podniky a čínskou stranou Společenství. V roce 2018 udělila ČKS Klausi Schwabovi Medaili přátelství s Čínou za reformu, což je medaile pro nečínské občany, kteří plní příkazy ČKS v zahraničí.

Na pódiu Davosu 2023 vystoupí Shou Zi Chew, generální ředitel společnosti TikTok. Jak jako první informoval server The Dossier, vystoupí na akci nazvané „Řešení škod v digitální éře“.

Pokud vám to uniklo, server The Dossier získal předběžný, částečný seznam obou akcí a potvrzených řečníků pro Davos 2023. Na programu konference v roce 2023 jsou akce s názvy jako Why We Need Battery Passports, Leading The Charge Through Earth’s New Normal, A Living Wage For All, Enabling An Equitable Transition a Beyond The Rainbow: a další, např.: Duha a pokrok v oblasti práv LGBTQ+.

Aplikace Bird App čelila po změně svého vedení zuřivé kampani za zrušení. Slib Elona Muska, že z Twitteru udělá platformu pro svobodu projevu, se setkal s velkým odporem institucionální vládnoucí korporátní a vládní třídy. K útokům proti Twitteru se připojilo několik partnerů WEF, například společnost BlackRock, která tuto platformu bojkotuje na protest proti její politice „moderování obsahu“. Nemělo by být překvapením, že oblíbený obchod vládnoucí třídy s narativy a myšlenkami pro technokratickou tyranii přišel po Twitteru, vzhledem k tomu, že tato aplikace nyní slouží jako jediná hlavní globální platforma sociálních médií pro otevřenou debatu a dialog.

Zdroj: dossier.substack.com