Senátor Ron Johnson (R-Wisc.) uvedl, že FBI ignorovala očité svědectví týkající se zapojení prezidenta Joea Bidena do obchodů jeho syna s čínským konglomerátem zhruba měsíc před volbami v roce 2020. (Foto: Flickr)

Bývalý předseda senátního výboru pro vnitřní bezpečnost řekl deníku New York Post, že „potlačování a cenzura jeho svědectví a Hunterovo obchodování s vlivem ovlivnily volby v roce 2020“ mnohem hůře než cokoli, čeho by mohla dosáhnout Čína nebo Rusko.

Přibližně měsíc před volbami v listopadu 2020 řekl bývalý spolupracovník Huntera Bidena Tony Bobulinksi médiím, že Joe Biden byl zapleten do obchodů svého syna a bratra Jima Bidena s CEFC, energetickým konglomerátem napojeným na Čínskou komunistickou stranu. Bobulinksi potvrdil pravost e-mailů pocházejících z pevného disku Bidenova mladšího notebooku, v nichž se o Joeovi Bidenovi hovoří jako o „velkém chlapíkovi“ kvůli desetiprocentnímu podílu v nové podnikové organizaci.

„Bohužel svědectví Tonyho Bobulinského z první ruky týkající se vědomostí prezidenta Bidena o kompromitující síti zahraničních finančních vazeb Huntera Bidena, zejména s Číňany, bylo ignorováno nejen médii, ale i FBI,“ uvedl Johnson tento týden s odkazem na tvrzení z roku 2020.

Deník Epoch Times se obrátil na FBI s žádostí o komentář.

Johnson spolu se senátorem Chuckem Grassleym (R-Iowa), který Huntera Bidena dlouhodobě vyšetřuje, zveřejnili v září 2020 obsáhlou zprávu o obchodních vztazích Bidenových (pdf), která vznesla otázky ohledně údajně lukrativní pozice mladšího Bidena v ukrajinské plynárenské společnosti Burisma Holdings v době, kdy byl jeho otec viceprezidentem a zastával vedoucí úlohu při řešení vztahů Obamovy administrativy s Ukrajinou.

Senátorův komentář přišel v reakci na zprávy, podle nichž bývalý zvláštní agent FBI Timothy Thibault, který z úřadu odešel minulý měsíc, zatajil zpravodajské informace, které mu poskytl Bobulinskij.

Grassley a Johnson Thibaulta několikrát jmenovali v dopisech adresovaných FBI a tvrdili, že bývalý agent projevoval nepřátelství vůči bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Podle jednoho ze senátorových dopisů (pdf) z 25. července whistleblowerové z úřadu Grassleymu sdělili, že FBI v roce 2020 získala informace o „kriminální finanční a související činnosti“ jménem Huntera Bidena, které pak Thibault údajně zatajil.

Zdroj: theepochtimes.com