Několik whistleblowerů FBI tvrdí, že vyšetřování Huntera Bidena bylo během voleb v roce 2020 interně sabotováno agenturou s cílem vykolejit vyšetřování poté, co agenti neprávem považovali ověřené důkazy za „dezinformace“, které je třeba ignorovat. (Foto: Twitter)

Podle senátora Chucka Grassleyho (R-IA) agenti vyšetřující Huntera „otevřeli posudek, který byl použit týmem centrály FBI k neoprávněné diskreditaci negativních informací o Hunteru Bidenovi jako dezinformace a způsobil zastavení vyšetřovací činnosti“, a dodal, že jeho úřad obdržel „značné množství chráněných sdělení od vysoce důvěryhodných whistleblowerů“ týkajících se vyšetřování.

Grassley dodal, že „ověřené a ověřitelné znevažující informace o Hunteru Bidenovi byly falešně označeny za dezinformaci“, jak uvádí Washington Examiner.

Dozorující agent FBI Brian Auten otevřel v srpnu 2020 posudek, který byl později agenturou použit, podle zveřejněných informací. Jeden z informátorů tvrdil, že asistent zvláštního agenta FBI pověřený vedením washingtonské pobočky Timothy Thibault v říjnu 2020 uzavřel linii vyšetřování Huntera Bidena, přestože některé podrobnosti byly v té době známy jako pravdivé.

Informátor rovněž uvedl, že Thibault podle Grassleyho „nařídil uzavřít“ „cestu dalších hanlivých zpráv o Hunteru Bidenovi“, ačkoli „všechny zprávy byly buď ověřené, nebo ověřitelné prostřednictvím trestních příkazů k prohlídce“. Senátor uvedl, že Thibault „nařídil věc uzavřít, aniž by uvedl platný důvod, jak se požaduje“, a že se úředníci FBI „následně pokusili věc v systémech FBI nesprávně označit, aby ji nebylo možné v budoucnu otevřít“, uvádí se v odhaleních.

Oznamovatelé tvrdí, že vyšetřovatelé z ústředí FBI „komunikovali s agenty FBI odpovědnými za informace o Hunteru Bidenovi, na které se zaměřilo hodnocení pana Autena“, a že jejich zjištění o tom, zda jsou tvrzení ve skutečnosti dezinformacemi, byla v září 2020 umístěna „do dílčího spisu s omezeným přístupem“, uvedl Grassley, který dodal, že odhalení „zřejmě naznačují, že mezi některými úředníky FBI existoval plán, jehož cílem bylo oslabit znevažující informace spojené s Hunterem Bidenem tím, že se falešně naznačovalo, že jde o dezinformace“.

Grassley shrnul nová obvinění v pondělním dopise adresovaném generálnímu prokurátorovi Merricku Garlandovi a řediteli FBI Christopheru Wrayovi.

The Examiner poznamenává, že agent FBI Auten se podílel na vyšetřování kauzy Trump-Rusko, včetně rozhovoru s hlavním zdrojem Christophera Steela, Igorem Dančenkem.

Podle Grassleyho „objem a konzistence“ obvinění týkajících se postupu při vyšetřování Huntera Bidena „dokládají jejich věrohodnost“.

Autenovo hodnocení ze srpna 2020 bylo otevřeno ve stejný měsíc, kdy Grassley a senátor Ron Johnson (R-WI) obdrželi od FBI brífink, „který se údajně týkal našeho Bidenova vyšetřování, a brífink, jehož obsah později unikl, aby vyšetřování vykreslil ve falešném světle,“ uvedl Grassley. Senátor uvedl, že senátní demokraté si v červenci 2020 vyžádali brífink „od téhož týmu centrály FBI, který zdiskreditoval hanlivé informace o Hunteru Bidenovi“.

Vyšetřování Huntera Bidena ze strany FBI údajně začalo jako daňové vyšetřování, poté se rozšířilo na prověřování možného praní špinavých peněz a zahraničního lobbingu; ministerstvo spravedlnosti odmítlo předat podrobnosti o vyšetřování. -Washington Examiner

Thibault, agent FBI, který údajně potlačil Hunterovo vyšetřování, mohl v roce 2020 porušit Hatchův zákon poté, co na sociálních sítích zveřejnil příspěvky, které byly kritické vůči tehdejšímu prezidentovi Donaldu Trumpovi a bývalému generálnímu prokurátorovi Williamu Barrovi.

Také pozoruhodné – Hunter měl ve svých kontaktech na iCloudu čísla několika agentů FBI.

Joe Biden, přední demokraté a prakticky všechna mainstreamová média odmítli příběh o Hunterově Bidenově notebooku jako ruskou dezinformaci, když se několik týdnů před volbami 2020 objevila bombastická obvinění z New York Post. V březnu 2021 vydal Úřad ředitele národních zpravodajských služeb zprávu, v níž tvrdil, že osoby napojené na ruské zpravodajské služby propagovaly „zavádějící nebo nepodložená tvrzení“ o Joeu Bidenovi.

Zdroj: washingtonexaminer.com