Majitel opravny počítačů, který prozradil nechvalně známý notebook Huntera Bidena, v nové knize tvrdí, že mu agent FBI vyhrožoval, aby mlčel. (Foto: Twitter)

John Paul Mac Isaac uvedl, že v prosinci 2019 přišli do jeho Mac Shopu ve Wilmingtonu v americkém státě Deltona dva federální agenti, aby si na základě soudního předvolání notebook vyzvedli, jak podrobně popisuje ve své nové knize „American Injustice: V knize „Moje bitva za odhalení pravdy“ (My Battle to Expose the Truth).

Opravář, který se dva měsíce předtím dobrovolně přihlásil k předání notebooku federálům, uvedl, že údajná hrozba přišla poté, co jim v žertu řekl: „Hej, kluci, až budu psát tu knihu, nezapomenu změnit vaše jména.“

„Agent Wilson pokračoval v chůzi, ale agent DeMeo se zastavil a otočil se ke mně čelem,“ píše o setkání Paul Mac.

Isaac uvedl, že mu pak agent řekl: „Podle našich zkušeností se lidem, kteří o těchto věcech nemluví, nikdy nic nestane.“

Majitel uvedl, že poté, co agenti odešli, zamkl dveře a nechal ho, aby „setkání strávil“.

„Byl jsem paranoidní, nebo to, co mi agent právě řekl, byla přímá, nebo přinejlepším slabě zastřená hrozba?“ píše.

Issacovi zůstal „notebook z pekla“ poté, co ho syn prezidenta Bidena v dubnu 2019 zanechal ve svém obchodě.

Osm měsíců poté, co majitel obchodu předal pevný disk notebooku FBI, upozornil právníka tehdejšího prezidenta Trumpa Rudyho Giulianiho, který následně poskytl kopii listu The Post.

Reportáž deníku The Post o trojici e-mailů objevených v zařízení vyvolala vážné otázky o tom, co prezident Biden věděl o zahraničních obchodních transakcích svého syna.

Issac uvedl, že byl nakonec nucen ukončit své podnikání poté, co byl obtěžován, když došlo k úniku jeho soukromých informací.

V květnu podal mnohamilionovou žalobu za pomluvu proti demokratickému poslanci Adamu Schiffovi a řadě médií, včetně CNN, Daily Beast a Politico, s tím, že ho lživě obvinili z šíření ruských dezinformací.

Zdroj: nypost.com