Na Twitteru se objevilo video, na kterém francouzský prezident Emmanuel Macron telefonuje s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. (Foto: Youtube)

Ruská invaze na Ukrajinu v plném rozsahu byla pro většinu lidí na světě šokem a zdá se, že francouzský prezident Emmanuel Macron byl jedním z nich.

Na dosud nikdy nezveřejněném záznamu soukromého telefonátu mezi Macronem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským v den, kdy kremelské síly zahájily invazi, je vidět, jak francouzský prezident po zjištění jejího rozsahu prožívá zděšení.

Na 42vteřinovém videozáznamu oba lídři diskutují o pohybu ruské armády na Ukrajině poté, co Vladimir Putin nařídil desítkám tisíc svých vojáků vstoupit na Ukrajinu v rámci tzv. „speciální vojenské operace“ – masové invaze v rozsahu, který v Evropě nemá obdoby od druhé světové války.

Video zveřejnil uživatel Twitteru Jimmy. V příspěvku uvedl: „Docela neuvěřitelné záběry Macrona, jak mluví se Zelenským ráno v den invaze, kdy začínal být jasný rozsah plnohodnotného ruského útoku na Ukrajinu.“

V komentářích Jimmy napsal: „A všimněte si, že Zelenského prvním instinktem bylo požádat Macrona a další, aby promluvili s Putinem a pokusili se ukončit válku diplomatickou cestou. „Válečný štváč“ to rozhodně nebyl – chtěl jen zastavit zabíjení.“

Zdroj: ndtv.com