Podle ruských úřadů vypukl na Krymu rozsáhlý požár ropného skladu poté, co se stal terčem útoku ukrajinských bezpilotních letounů. (Foto: Youtube)

Sevastopolský gubernátor Michail Razvožajev v pátek na Telegramu zveřejnil video z požáru v ropném skladu.

„Na místě jsou všechny bezpečnostní a záchranné služby. Plocha požáru je asi 1 000 metrů čtverečních,“ napsal Razvožajev a dodal, že nikdo z civilistů nebyl zraněn ani zabit.

Tvrdil také, že další dva drony v oblasti byly buď sestřeleny, nebo deaktivovány dříve, než mohly způsobit další škody.

Z Associated Press:

Razvozhayev řekl, že požár v městském přístavu byl zařazen do nejvyšší kategorie z hlediska toho, jak složité bude jeho uhašení. Informoval však, že otevřený požár byl lokalizován.

Razvozhajev uvedl, že ropné skladiště bylo napadeno „dvěma nepřátelskými drony“ a shořely čtyři ropné nádrže. Třetí dron byl sestřelen z oblohy a další byl deaktivován radioelektronickými prostředky, uvedl Moskvou jmenovaný krymský gubernátor Sergej Aksjonov.

„Civilní infrastruktura není ohrožena,“ dodal později guvernér a potvrdil, že nedošlo k žádným obětem ani zraněním. Úřady vyzvaly lidi, aby zachovali klid, zatímco na likvidaci požáru pracovalo nejméně 60 hasičů, 18 strojů a požární vlak,“ uvedla RT.

Stalo se tak uprostřed očekávané protiofenzívy ukrajinské armády po nedávné porážce u Bachmutu na východě Ukrajiny, který nyní okupují Rusové.

„Přípravy se dokončují,“ řekl ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov na páteční tiskové konferenci.

Zdroj: apnews.com