První dáma Francie Brigitte Macronová podala loni stížnost na dvě ženy, které na YouTube nahrály video s názvem „Brigitte Macronová je muž“. Video tvrdilo, že Brigitte v 18 letech změnila pohlaví.

Ve středu francouzský list Le Point informoval, že pařížský soudce stížnost Brigitte na tyto dvě ženy „zrušil“.

Ve svém rozhodnutí, které konzultovala agentura AFP, soud prohlásil za neplatné předvolání Brigitte Macronové kvůli zásahu do soukromí a práva na ochranu osobnosti, neboť se domníval, že skutečnosti, které vypověděla, měly být kvalifikovány jako veřejné hanobení.

Brigitte Macronová, její bratr a tři děti první dámy si 15. února 2022 přidělili dvě ženy, z nichž jedna se prezentovala jako „médium“ a druhá jako „nezávislá novinářka“.

Žádali soud, aby tyto dvě ženy odsoudil k zaplacení odškodného za to, že 10. prosince 2021 odvysílaly na kanálu YouTube „média“ „dokonale výstřední tezi“, podle níž Brigitte Macronová, rozená Trogneuxová, nikdy neexistovala, ale že tuto identitu přijal po změně pohlaví její bratr.

„Je těžké si představit, že první dáma Francie, doprovázená nejlepšími právníky, pochybila, když svou stížnost kvalifikovala jako pomluvu, a nikoli jako zásah do soukromí. Ledaže by se snažila případ co nejdříve stáhnout a nepokračovat dál,“ napsala francouzská média Le Média en 4-4-2.

Brigittina transgenderová fáma se objevila kolem francouzských prezidentských voleb v roce 2022. Přestože video získalo statisíce zhlédnutí a několik dní bylo trendem na Twitteru, Emmanuel přesto dosáhl vítězství. Závažnějším obviněním je románek, který měla Brigitte s Emmanuelem, když jí bylo 39 let a on byl patnáctiletý školák…

Zdroj: lepoint.fr