Společnost LG plánuje zavézt ohebný displej nejprve do elektronických knih. Podobně jako množství jiných výrobců displejů, i společnost LG se nechá vtáhnout do souboje o výroby "flexibilního elektronického papíru". Nejnovější firma představila svou novinku – šestipalcový Elektronický papírový displej (EPD). Tato technologie by se měla v zařízeních určených pro Evropu objevit v průběhu následujících měsíců. Odolné vůči nárazům a zvýšeným tlakem na konstrukci. Brzy se objeví v elektronických knížkách, později iv tabletech a mobilech.

Ohebný displej od LG má být prvním svého druhu, který se začne vyrábět ve velkém. Plastická konstrukce je silná jen 0,7 milimetru, což představuje asi 2/3 tloušťky dosavadních skleněných projektů. S hmotností jen 14 gramů také představuje jen asi polovinu se zmíněných zařízení na skleněné bázi.

Ovšem ne rozměry a hmotnost, ale právě flexibilita je to, co dělá z novinky revoluční výrobek. Můžete ho ohnout z původní roviny až na 40%, přežije nárazy malého urethanového kladiva či opakované pády z výšky 1,5 metru.

Ohebný EPD, čili elektronický papírový displej, je začátkem ve výrobě dalších druhů ohebných displejů. Tento se zatím bude využívat v elektronických knihách. Šéf divize displejů pro mobilní zařízení Sang Duck Yeo říká, že se právě toto zařízení má stát vstupem společnosti do produkce ohebných OLED displejů.


Zdroj: engadget.com