Zatímco prezident Biden požaduje, aby republikáni schválili „čisté“ zvýšení dluhového limitu bez nutnosti obětí ze strany demokratů, jeho administrativa rozhazuje peníze jako opilý námořník v bordelu. (Foto: Flickr)

Bidenova administrativa nyní nabízí grant na pomoc při výuce angličtiny v Pákistánu, a to částečně prostřednictvím „intenzivních kurzů profesního rozvoje pro pákistánskou transgenderovou mládež“.

Podle grantu chce americké ministerstvo zahraničí naučit pákistánskou mládež angličtině, aby se mohla „lépe zapojit do globálního společenství a připravit se na úspěch v zaměstnání“, píše Fox News a dodává, že grant chce dosáhnout svého cíle tím, že se zaměří na tři složky: (1) „profesní rozvoj učitelů angličtiny z jiných než hlavních institucí; (2) profesní rozvoj začínajících pákistánských učitelů angličtiny; a (3) profesní rozvoj transgenderové mládeže a afghánských učitelů, studentů a mladých profesionálů žijících v Pákistánu“.

V rámci programové složky, která zahrnuje zaměření na transgenderovou mládež, přijímá od žadatelů návrhy „v minimální výši 25 000 USD a maximální výši 75 000 USD na realizaci: (1) intenzivních kurzů profesního rozvoje pro pákistánskou transgenderovou mládež ve věku 13-25 let a (2) a intenzivních kurzů profesního rozvoje pro afghánské učitele, studenty a mladé profesionály žijící v Pákistánu.“.

Cílem těchto složek je zlepšit komunikační dovednosti účastníků školení v anglickém jazyce a propojit je s profesní sítí absolventů. Zúčastnění učitelé budou „sdílet to, co se na těchto školeních naučili, s kolegy z oboru anglického jazyka, a tím ovlivňovat pedagogiku ve svých školách a komunitách“. -Fox News

Zájemci o některou z částek 500 tisíc dolarů jsou vyzýváni, aby se zabývali otázkou: „Jaký je nejefektivnější způsob, jak oslovit co největší počet pákistánských transgenderových mladých lidí a afghánských učitelů, studentů a mladých profesionálů z různých míst Pákistánu?“.

Podle ministerstva zahraničí se projekt zaměřuje na transgenderovou mládež stejně jako na jiné „marginalizované komunity“ a poznamenává, že prostředky nebudou použity na změnu pohlaví.

„V rámci tohoto konkrétního grantu poskytuje ministerstvo finanční prostředky na výuku angličtiny, což je nedílná dovednost, která pomáhá uvolnit možnosti vzdělávání a zaměstnání, pro marginalizované komunity, v tomto případě pro transgenderovou mládež,“ uvedl mluvčí.

Zdroj: foxnews.com