Když pracujete na výrobní lince v továrně a snažíte se plnit neustále se měnící termíny, může být život zaneprázdněného robota náročný. (Foto: Twitter)

Je to ještě hrůznější, když si uvědomíte, že dotyčný robot byl navržen tak, aby vydržel co nejdéle.

Seznamte se s Digitem. Předmětem hodnocení byla motorizovaná pohyblivá změť šroubů a drátů známá jako Digit. A upřímně řečeno, po celých dvacet hodin, kdy pilně pracoval, se Digit docela snažil a všem přítomným předváděl všechny své šikovné triky a obvodová kouzla.

Ti, kteří měli tu smůlu a byli svědky chvostu Digitových ukázek, určitě pozvedli minimálně jedno nebo dvě obočí.

DIGIT PŘECE JEN ZAŽIL URČITÝ STUPEŇ SELHÁNÍ. JAKO V PŘÍPADĚ, ŽE BYL PO SVÉM PÁDU PROZATÍM MIMO HRU. NA DRUHOU STRANU SE SPOLEČNOST ZABÝVAJÍCÍ SE UMĚLOU INTELIGENCÍ CHLUBILA FENOMENÁLNÍ ÚSPĚŠNOSTÍ 99,99 PROCENTA ZAKÁZEK, KTERÉ SKLADOVÍ ROBOTI DOKONČILI.

„Začali jsme vědeckými průlomy a na ně jsme navrstvili prvotřídní inženýrství,“ uvedli v tiskové zprávě.

„Ke všemu přistupujeme se zaměřením na funkci. Naši roboti byli od prvního dne navrženi tak, aby vykonávali práci a odvedli ji,“ dodávají.

V dubnu společnost Agility Robotics zveřejnila video a oznámila, že pracovitý robot úspěšně absolvoval přes 20 hodin živých ukázek, přestože při plnění svých povinností utrpěl několik „škrábanců a modřin“.

Liz Clinkenbeardová, viceprezidentka pro komunikaci společnosti Agility Robotics, prozradila agentuře Associated Press, že společnost chce ukázat, jak se chladný robot jako Digit dokáže zvednout a jít dál, když se mu nedaří.

„Chtěli jsme ukázat, že Digit párkrát spadl, že je to normální součást každé nové technologie a že to není nic hrozného,“ řekla. Když Digit spadne, je to často kvůli chybě v programu nebo se senzorem.

„NĚKDY MŮŽE BÝT POTŘEBA OPRAVA; ZŘÍDKAKDY TO TRVÁ DÉLE NEŽ 15-20 MINUT,“ DODALA. „CHCEME BÝT OPATRNÍ, ABYCHOM STROJ PŘÍLIŠ NEHUMANIZOVALI NEBO MU NEPŘISUZOVALI ÚMYSL.
ZATÍMCO ČÍSLICE VYPADÁ NĚCO JAKO ČLOVĚK, VE SKUTEČNOSTI JE TO POČÍTAČ, KTERÝ MŮŽE VYKONÁVAT FYZICKOU PRÁCI A ŘÍDÍ SE PROGRAMEM.“

Od té doby se záběry převracejícího se digitálu objevily na mnoha platformách sociálních médií. Záběry vedly k tomu, že se objevily poměrně obscénní vtipy týkající se blahobytu robota.

Některé komentáře na sociálních sítích na adresu Digit naznačovaly, že se tato těžce pracující umělá inteligence možná sama zabila kvůli podřadným úkolům, které byla nucena vykonávat za nízkou mzdu.

Zdroj: themindunleashed.com