Někteří lidé si již uvědomují, že existují velké finanční skupiny, které ovládají svět. Zapomeňte na politické intriky, hádky, revoluce a války. Nejde o žádnou náhodu. Je možné to nazývat „konspiračními teoriemi“ či New World Order. V každém případě, klíčem k pochopení současných politických a ekonomických událostí je jádro tvořené rodinami, které disponují veškerým bohatstvím a mocí. Hovoříme o 6, 8 a nebo 12 rodinách, které ve skutečnosti vládnou celému světu. Samozřejmě však není jednoduché jejich tajemství odhalit.

Nebudeme daleko od pravdy, když zmíníme jména Goldman Sachs, Rockefellerovi, Loebs Kuh a Lehmans v New Yorku, Rothschildové v Paříži a Londýně, Warburgové v Hamburku, Paříži a Lazardovi v Izraeli.

Mnoho lidí slyšelo o skupině Bilderberg, Iluminátech či o Trilaterální komisi. Ale jaká jsou jména rodin, které ovládají svět a mají kontrolu nad státy a nad mezinárodními organizacemi, jako je OSN, NATO či MMF?

Abychom zodpověděli tuto otázku můžeme začít s tím nejjednodušším: seznamem největších světových bank a odhalením, kdo za nimi ve skutečnosti stojí jako akcionáři a dělají tudíž klíčová rozhodnutí.

Světové největší společnosti nyní jsou: Bank of America, JP Morgan, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs a Morgan Stanley.

A nyní uveďme jejich akcionáře.

Bank of America:

State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock, FMR (Fidelity), Paulson, JP Morgan, T. Rowe, Capital World Investors, AXA, Bank of NY, Mellon.

JP Morgan:

State Street Corp., Vanguard Group, FMR, BlackRock, T. Rowe, AXA, Capital World Investor, Capital Research Global Investor, Northern Trust Corp a Bank of Mellon.

Citigroup:

State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock, Paulson, FMR, Capital World Investor, JP Morgan, Northern Trust Corporation, Fairhome Capital Mgmt and Bank of NY Mellon.

Wells Fargo:

Berkshire Hathaway, FMR, State Street, Vanguard Group, Capital World Investors, BlackRock, Wellington Mgmt, AXA, T. Rowe a Davis Selected Advisers.

Vidíme, že v uvedených společnostech figuruje několik investorů, kteří se stále opakují. Jde o State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock a FMR (Fidelity). Abychom tato čtyři jména nemuseli stále opakovat, říkejme jim „Velká čtyřka“.

Goldman Sachs:

„Velká čtyřka“, Wellington, Capital World Investors, AXA, Massachusetts Financial Service a T. Rowe.

Morgan Stanley:

„Velká čtyřka“, Mitsubishi UFJ, Franklin Resources, AXA, T. Rowe, Bank of NY Mellon e Jennison Associates. Rowe, Bank of NY, Mellon and Jennison Associates.

Nyní se podívejme na investory, kteří stojí za těmito investorskými společnostmi.

Bank of NY Mellon:

Davis Selected, Massachusetts Financial Services, Capital Research Global Investor, Dodge, Cox, Southeatern Asset Mgmt. a… „Velká čtyřka“

State Street Corporation (jedna z „Velké čtyřky“):

Massachusetts Financial Services, Capital Research Global Investor, Barrow Hanley, GE, Putnam Investment a… „Velká čtyřka“ (sami akcionáři!).

BlackRock (další z „Velké čtyřky“ ):

PNC, Barclays e CIC.

Kdo stojí za PNC? FMR (Fidelity), BlackRock, State Street, atd.

A kdo za Barclays? BlackRock!

Takto můžeme pokračovat celé hodiny, přešli bychom do daňových rájů na Caymanských ostrovech, Monaku, nebo k domovskému sídlu společnosti Shell v Lichtenštejnsku. Síť, ve které se stále opakují stejné společnosti, ale nikdy v nich nevystupuje jméno některé z vlivných rodin.

Shrňme se to tedy: osm největších amerických finančních skupin (JP Morgan, Wells Fargo, Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, U.S. Bancorp, Bank of New York Mellon a Morgan Stanley) jsou 100% kontrolovány 10 akcionáři a 4 společnosti se podílejí na veškerém rozhodování: BlackRock, State Street, Vanguard a Fidelity.

A navíc americká obdoba ČNB (FED) je tvořena 12 bankami, reprezentovanými výborem sedmi lidí, kteří jsou zastoupení i ve „Velké čtyřce“.

FED je kontrolován 4 velkými soukromými společnostmi: BlackRock, State Street, Vanguard a Fidelity. Tyto společnosti ovládají americkou a světovou měnovou politiku bez jakékoliv kontroly nebo demokratických voleb. Také se zapojily do tvorby současné ekonomické krize a dále na ní vydělávají.

Na závěr uvádíme některé ze společností, které jsou ovládány „Velkou čtyřkou“:

Alcoa Inc.
Altria Group Inc.
American International Group Inc.
AT&T Inc.
Boeing Co.
Caterpillar Inc.
Coca-Cola Co.
DuPont & Co.
Exxon Mobil Corp.
General Electric Co.
General Motors Corporation
Hewlett-Packard Co.
Home Depot Inc.
Honeywell International Inc.
Intel Corp.
International Business Machines Corp
Johnson & Johnson
JP Morgan Chase & Co.
McDonald’s Corp.
Merck & Co. Inc.
Microsoft Corp.
3M Co.
Pfizer Inc.
Procter & Gamble Co.
United Technologies Corp.
Verizon Communications Inc.
Wal-Mart Stores Inc.
Time Warner
Walt Disney
Viacom
Rupert Murdoch’s News Corporation.
CBS Corporation
NBC Universal

Ta samá „Velká čtyřka“ ovládá většinu evropských společností obchodovaných na burze.

Stejní lidé také vystupují ve velkých finančních institucích, jako je MMF, Evropská centrální banka nebo Světová banka a stále zůstávají věrnými zastánci „Velké čtyřky“.

Jména rodin, které ovládají „Velkou čtyřku“, se však nikde nevyskytují.

Zdroj: zahady-zdravi.cz

]]>