Týden předtím, než se do malebného lyžařského střediska Davos ve Švýcarsku sjede na výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) celá řada nejradikálnějších globalistů, bude nasazeno až 5 000 vojáků švýcarské armády, aby poskytli vojenskou podporu civilním orgánům kantonu Graubünden, které jsou zodpovědné za zabezpečení prostor summitu a jeho účastníků.

V prohlášení zveřejněném v pátek 6. ledna švýcarské ministerstvo obrany (VBS) uvedlo, že Spolkové shromáždění, parlament země, schválilo nasazení kontingentu švýcarské armády k zajištění bezpečnosti tisíců účastníků, píše švýcarský německojazyčný deník Blick. Letošní nasazení je součástí tříletého závazku parlamentu na podporu těchto vysoce prestižních občanských aktivit v letech 2022 až 2024.

Každoročnímu summitu bude jako obvykle předsedat Klaus Schwab, předseda WEF, který se opakovaně chlubil tím, že jeho organizace „pronikla“ do vládních kabinetů po celém světě.

Setkání „elit“ z oblasti politiky, financí, vědy, kultury a mainstreamového tisku se bude konat od 16. do 20. ledna. Očekává se účast přibližně 3 000 účastníků. Oficiální seznam hostů však zatím není veřejnosti znám.

Před několika dny zahájila švýcarská armáda v rámci příprav na pětidenní summit stavební práce v místě konání a jeho okolí, aby posílila bezpečnost areálu.

Tématem letošního summitu WEF je „Spolupráce v roztříštěném světě“.

Stejně jako v minulých letech se i příští týden očekávají protesty proti WEF. Městu Davos byly podány dvě žádosti o povolení demonstrace proti summitu, uvedl jeden z úředníků městské správy pro švýcarský tisk.

Obě žádosti o povolení demonstrace proti summitu podaly levicové a antikapitalistické organizace. Jedna pochází od Socialistické mládeže Graubündenu, která požádala o uspořádání protestu 15. ledna na hlavním náměstí města.

Druhá pochází od skupiny nazvané „Stávka WEF“, která plánuje pochod na protest proti kapitalismu, globální nerovnosti a za aktivnější zásahy do toho, co vnímá jako klimatickou krizi.

„Stejně jako v letech 2022 a 2020 se v lednu opět všichni společně vydáme na pochod do Davosu. Jdeme proti kapitalismu, klimatické krizi a rostoucí nespravedlnosti ve světě,“ napsal kolektiv v prohlášení.

Zdroj: europeanconservative.com