Klaus Schwab a jeho Světové ekonomické fórum sdílejí „totalitní sen“ o Velkém resetu, který vás odsoudí k bankrotu a hluboce vtíravému dohledu, tvrdí bývalá „Mladá globální vůdkyně“ WEF a demokratická poslankyně Tulsi Gabbardová. (Foto: Instagram)

„Zatímco my bojujeme o to, abychom měli na jídlo a pohonné hmoty, elita se sešla v Davosu/WEF, aby diskutovala o tom, jak by nám mělo být dovoleno žít naše životy,“ varovala Gabbardová své stoupence ve středu na Twitteru.

„Jejich totalitní sen o takzvaném „Velkém resetu“, kde lidé nic nevlastní a jsou sledováni/monitorováni na každém kroku, musíme všichni odsoudit,“ uvedla Gabbardová.

Zdá se, že Tulsi se probouzí. V roce 2015 byla jmenována jednou z „mladých globálních lídrů“ Světového ekonomického fóra a připojila se tak k řadě mladých liberálů, mezi něž patří Emmanuel Macron, Jacinda Ardern a Justin Trudeau, kteří absolvovali třídu Klause Schwaba a stali se novodobými levicovými autoritáři.

Tulsi Gabbardová si však zvolila jinou cestu. Namísto toho, aby se zařadila do řady standardních demokratických zbabělců, Gabbardová se v posledních letech nerozpakovala kritizovat stranickou smetánku.

V roce 2020 zažalovala Hillary Clintonovou poté, co ji notoricky dvojsmyslná bývalá první dáma pomluvila jako „ruský majetek“. Nedávno řekla to, co si všichni myslíme, a zkritizovala Joea Bidena za jeho dystopické rozhodnutí vytvořit Radu pro řízení dezinformací, přičemž poukázala na přímou souvislost mezi ním a nedávnými výroky bývalého prezidenta Baracka Obamy.

Gabbardová v neděli brzy ráno na Twitteru upozornila, že 21. dubna Obama při svém projevu ve Stanfordském centru kybernetické politiky vyzval ke zvýšenému dohledu nad dezinformacemi na velkých technologických mediálních platformách.

„Biden je jen nastrčená figurka,“ napsala Gabbardová na Twitteru spolu s videozáznamem Obamova projevu. „Obama, 21. dubna: cenzoři sociálních médií ‚nejdou dost daleko‘, takže vláda musí zasáhnout, aby udělala svou práci. O šest dní později Národní bezpečnost zavádí ‚Ministerstvo pravdy‘ (alias Radu pro řízení dezinformací).“

Gabbardová otevřeně vyjádřila svůj nesouhlas s touto radou a připojila se k ostatním, kteří ji označili za „ministerstvo pravdy“, což je odkaz na dystopický román George Orwella 1984.

Bývalá kongresmanka minulý týden vystoupila v pořadu Hannity na stanici Fox News, kde Bidena za tento krok odsoudila a přirovnala ho k diktátorovi. „Tohle je věc, kterou vidíte v diktaturách, tohle ministerstvo pravdy, tohle ministerstvo propagandy, které Bidenova administrativa právě postavila,“ řekla Gabbardová.

„Důvod, proč to vidíte v diktaturách, je ten, že se nás bojí. Bojí se lidí. Bojí se, že bychom mohli skutečně myslet sami za sebe.“