Americké Panenské ostrovy žalují společnost JPMorgan Chase za to, že údajně získala finanční prospěch z pedofilní operace Jeffreyho Epsteina a nenahlásila podezřelé bankovní aktivity. (Foto: Flickr)

„Po více než deset let společnost JPMorgan jasně věděla, že nedodržuje federální předpisy týkající se účtů souvisejících s Epsteinem, což dokládá její příliš malé a příliš pozdní úsilí poté, co byl Epstein zatčen na základě federálního obvinění z obchodování se sexem, a krátce po jeho smrti, kdy společnost JPMorgan se zpožděním splnila federální zákony,“ uvedla generální prokurátorka Amerických Panenských ostrovů Denise Georgeová ve čtvrteční žalobě, o níž informovala CNN.

Nová žaloba přichází necelý měsíc poté, co se Epsteinova pozůstalost dohodla s Georgeovou na vyrovnání ve výši více než 105 milionů dolarů spolu s dohodou, že pozůstalost zlikviduje Epsteinovy ostrovy a ukončí obchodní činnost v regionu.

„Obchodování s lidmi bylo hlavním předmětem podnikání na účtech, které Epstein vedl u společnosti JPMorgan,“ uvádí se v podání.

Žaloba tvrdí, že společnost JPMorgan Chase neprovedla řádné podání regulačním orgánům, které by mohly upozornit vládu na Epsteinův údajný kruh obchodování s nezletilými dívkami prostřednictvím soukromých ostrovů, které vlastnil na amerických Panenských ostrovech. Vláda zejména tvrdí, že společnost JPMorgan Chase měla Epsteina jako klienta podrobit přísnější kontrole poté, co v roce 2008 uzavřel dohodu o vině a trestu za navádění k prostituci s nezletilou na Floridě.

Banka se ke středečnímu večeru nevyjádřila.

Žaloba přichází poté, co dvě anonymní Epsteinovy oběti podaly na JPMorgan a Deutsche Bank občanskoprávní žaloby, v nichž tvrdí, že banky umožnily Epsteinovi obchodování se sexem a finančně z něj profitovaly.

Podle občanskoprávní žaloby je banka JPMorgan obviněna z toho, že „poskytla zvláštní zacházení podniku obchodujícího se sexem, čímž zajistila jeho další fungování a sexuální zneužívání a obchodování s mladými ženami a dívkami“.

„Bez účasti finanční instituce by Epsteinův systém obchodování se sexem nemohl existovat,“ pokračuje žaloba.

Epstein čekal v roce 2019 na soudní proces na základě federálního obvinění, které ho viní z provozování sítě obchodníků se sexem v letech 2002-2005 v několika nemovitostech, když byl nalezen mrtvý ve své vězeňské cele.

Zdroj: zerohedge.com