Mislav Kolakusic z Evropského parlamentu ve středu 12. října na Twitteru oznámil, že nákup příliš velkého množství „neověřených“ vakcín Covid ze strany EU se rovná „největšímu KORUPČNÍMU SKANDÁLU v dějinách lidstva“. (Foto: Twitter)

Mislav Kolakusic z Evropského parlamentu řekl: „nákup 4,5 miliardy dávek vakcíny Covid-19 pro 450 milionů obyvatel EU je největším korupčním skandálem v dějinách lidstva.“

Na videu Kolakusic uvedl: „V případě vakcíny Covidl IV: Paní von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise, známá jako paní 4,5 miliardy dávek.

„Dnes jí deset z nás, poslanců Evropského parlamentu, položilo následující otázku: Proč nám, poslancům Evropského parlamentu, a také občanům EU, které údajně zastupuje, předloží komunikaci, kterou vedla s firmou Pfizer při nákupu 4,5 miliardy dávek vakcín v době, kdy neexistoval absolutně žádný důkaz o účinnosti, a už vůbec ne o škodlivosti tohoto produktu.“

Dodal: „Představte si, 4 a půl miliardy dávek pro 450 milionů lidí.“

„Velká Británie už není mezi námi, takže je nás docela málo.

„Na základě tohoto výpočtu by každé nově narozené dítě mělo dostat deset dávek něčeho, o čem nikdo na světě, kromě možná dvou nebo tří lidí, neví, co to obsahuje.

„Tady jde o tajemství, chráněné patenty.“

„Nemyslete si, že nějaká vláda nebo evropská agentura přesně ví, co v tom přípravku je,“ pokračoval.

„To neví nikdo. A nikdo vám to neřekne.

„Tu vakcínu, ten farmaceutický výrobek, schválili jen na základě prohlášení farmaceutických společností.

„Nedostali se k žádnému lékařskému výzkumu.

„Do dnešního dne nebyl členům výboru Covid Evropského parlamentu ani Evropské lékařské agentuře, nikomu, předán žádný lékařský výzkum.

„Jak je to možné?“ zeptal se.

„Mluvíme tu o korupci.

„Zadávání zakázek za 4,5 miliardy s úmyslem aplikovat je lidem, aniž by kdokoli věděl, co je uvnitř, je jistě korupční aféra v dějinách lidstva, nejen v dějinách EU,“ uzavřel Chorvat.