Kerry, zvláštní prezidentský vyslanec pro klima režimu Joea Bidena, nedávno na summitu AIM for Climate, který pořádalo ministerstvo zemědělství (USDA), řekl, že „nemůžeme dosáhnout čisté nuly, nedokážeme tuto práci udělat, pokud nebude zemědělství v popředí a nebude součástí řešení“. (Foto: Flickr)

Podle Kerryho „životy jeho i dalších světových lídrů závisí“ na tom, zda zemědělci přestanou provozovat svou činnost. Tím se sníží „emise“ ze zemědělství, dodal Kerry s tím, že on sám už tomu ani neříká změna klimatu – „není to změna, je to krize“.

„Zmírnění emisí metanu je nejrychlejší způsob, jak v krátkodobém horizontu snížit oteplování,“ prohlásil Kerry před publikem s odkazem na plynatost, kterou produkuje dobytek při přežvykování trávy – nebo v případě chemického zemědělství na plyn, který tato zvířata vylučují po konzumaci geneticky modifikované (GMO) kukuřice a dalších průmyslových krmiv.

„Potraviny a zemědělství mohou přispět k budoucnosti s nízkými emisemi metanu tím, že zlepší produktivitu a odolnost zemědělců,“ uvedl dále. „Vítáme, že se ministři zemědělství podílejí na realizaci Globálního metanového závazku.“

Pokud nepřestane jíst mnohem více lidí, planeta se do roku 2050 oteplí o dalšího půl stupně, tvrdí Kerry.

Jediní lidé, kterým by mělo být dovoleno jíst maso, jsou bohatí elitáři, jako je on sám, znělo celkové poselství, které Kerry přednesl. Všichni ostatní musí v podstatě přestat jíst, aby plán na změnu klimatu fungoval.

Potravinové systémy samy o sobě přispívají značným množstvím emisí už jen tím, jak děláme věci, které děláme,“ prohlásil Kerry.

„S rostoucí populací na planetě – právě jsme překročili hranici osmi miliard spoluobčanů na celém světě – se předpokládá, že jen emise z potravinového systému způsobí do poloviny století oteplení o dalšího půl stupně.“

Kerry vyzval světové lídry z celého světa, aby masivně omezili zemědělské činnosti svých občanů, aby se planeta v budoucnu ochlazovala a méně oteplovala.

„Toto odvětví nyní potřebuje inovace více než kdy jindy,“ řekl Kerry. „Čelíme rekordní podvýživě v době, kdy zemědělství více než kterékoli jiné odvětví trpí dopady klimatické krize.“

„Potřebujeme ekonomické, sociální a politické inovace, abychom mohli rozšířit adaptaci těchto technických řešení a dostat je do rukou lidí na polích drobných zemědělců na celém světě. To je příslibem summitu AIM for Climate.“

Organizace AIM for Climate, kterou společně vedou USA a Spojené arabské emiráty (SAE), se věnuje snižování emisí ze zemědělství prostřednictvím investic do „inovací“, což s velkou pravděpodobností znamená korporátní továrny na výrobu brouků, které mají nahradit maso pro širokou veřejnost.

„Potravinářství a zemědělství mohou přispět k nízkometanové budoucnosti zvýšením produktivity a odolnosti zemědělců,“ řekl Kerry. „Vítáme, že se ministři zemědělství podílejí na realizaci Globálního metanového závazku.“

Zdroj: climatedepot.com