Bývalý ruský prezident a současný místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv v pondělí večer na Twitteru a Telegramu zveřejnil své vlastní předpovědi pro rok 2023. (Foto: Flickr)

Což je od bývalé hlavy státu neobvyklý krok, zejména vzhledem k tomu, že řada z nich je nejen bizarní, ale většina čtenářů je bude považovat za neuvěřitelně nepravděpodobné – přinejmenším vzhledem k časovému horizontu pouhého jednoho roku.

Popsal, že „mnozí praktikují futuristické hypotézy“, a uvedl, že do této směsi přidá svůj pohled a zároveň „soutěží v návrhu těch nejneočekávanějších a dokonce nejabsurdnějších“ předpovědí. „Na Silvestra se všichni pouštějí do předpovědí,“ zahájil vlákno svých deseti nejlepších předpovědí pro rok 2023, které zahrnují nadcházející občanskou válku ve Spojených státech, rozpad dolaru, krach MMF a Světové banky a totální rozpad Evropské unie v důsledku velké války mezi soupeřícími mocnostmi v západní Evropě – včetně války mezi Německem a Francií.

Medveděvovo vlákno zaujalo Twitter a generálního ředitele SpaceX Elona Muska, neboť mezi předpověďmi se objevuje, že po zničujícím vnitřním konfliktu v USA se Musk stane novým americkým prezidentem, na což Musk sarkasticky reagoval: „Epické vlákno!!!“.

… A dalo se očekávat, že řada znalců MSM, kteří mají shodou okolností velké množství příznivců, vzala Muskovu reakci doslova, přičemž jim uniklo, že byla zjevně řečena posměšně.

* * *

Níže je celé Medveděvovo twitterové vlákno na téma „Co se může stát v roce 2023“:

  1. Cena ropy vzroste na 150 dolarů za barel a cena plynu překročí 5 000 dolarů za 1 000 metrů krychlových.
  2. Spojené království se vrátí do EU
  3. EU se po návratu Spojeného království rozpadne; euro jako bývalá měna EU přestane být používáno
  4. Polsko a Maďarsko obsadí západní oblasti bývalé Ukrajiny
  5. Vznikne Čtvrtá říše zahrnující území Německa a jeho satelitů, tj. Polska, pobaltských států, Česka, Slovenska, Kyjevské republiky a dalších vyděděnců
  6. Vypukne válka mezi Francií a Čtvrtou říší. Evropa bude rozdělena, Polsko bude přitom přerozděleno
  7. Severní Irsko se oddělí od Spojeného království a připojí se k Irské republice
  8. V USA vypukne občanská válka, v jejímž důsledku se Kalifornie a Texas stanou nezávislými státy. Texas a Mexiko vytvoří spojenecký stát. Elon Musk vyhraje prezidentské volby v řadě států, které po skončení nové občanské války připadnou GOP.
  9. Všechny největší akciové trhy a finanční aktivity opustí USA a Evropu a přesunou se do Asie
  10. Brettonwoodský systém řízení měnové politiky se zhroutí, což povede ke krachu MMF a Světové banky. Euro a dolar přestanou obíhat jako světové rezervní měny. Místo nich se budou aktivně používat digitální fiat měny.

* * *

Zdá se, že sám Medveděv myslel toto vpravdě „absurdní“ vlákno jako hravé a komediální cvičení v sarkasmu na nový rok, vzhledem k tomu, že ho také zakončil tweetem, v němž napsal: „Sezónní pozdravy vám všem, anglosaským přátelům, a jejich šťastně mňoukajícím prasátkům!“.

Pokud jde o Muska a jeho komentář k „epickému vláknu“, později napsal, že „to jsou rozhodně ty nejabsurdnější předpovědi“, s nimiž se kdy setkal, a uvedl, že prokazují „ohromující nedostatek povědomí o pokroku v oblasti umělé inteligence a udržitelné energie“. Musk to navíc okomentoval slovy: „Připomeňte mi to za rok.“

Medveděv je dlouhodobě nejjestřábím hlasem na veřejnosti v Kremlu, po celou dobu války na Ukrajině často vydával přehnaná prohlášení – například vydával jaderné hrozby. Některá bojovnější prohlášení z Medveděvových úst mohou být věcmi, které si Putin myslí, ale to by přímo od úřadující hlavy státu nezaznělo. Ve svém posledním „vážnějším“ komentáři Medveděv v neděli ve státním listu Rossijskaja gazeta napsal o tom, jak by se Rusko mělo vypořádat se západními sankcemi pod vedením USA. „Jsme oprávněni udělat s jejich aktivy vše, co považujeme za vhodné na základě našich zákonů.“ Pokračoval: „Medveděv se domnívá, že je to v rozporu s tím, co říkáme: „S obyčejnými občany zemí EU lze jen soucítit. Jejich plamenná hesla o solidaritě s Ukrajinou dům nezahřejí, nádrž auta nenaplní.“

Zdroj: zerohedge.com