Vysoce postavený poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského obvinil Elona Muska z toho, že z trendů na Twitteru skrývá zprávy o válce na Ukrajině. (Foto: Flickr)

Mluvčí Michail Podoliak miliardáře a šéfa Twitteru obvinil z cenzurování důležitých informací o Ukrajině. „Válka na Ukrajině“ mizí z trendů na Twitteru. Radikální omezení tweetů zmiňujících zpravodajství o ru-agresi. Uživatelé se nesmějí registrovat ani přihlašovat k účtům s ukrajinským telefonním číslem,“ napsal Podoliak v úterý na Twitteru a označil Muska.

Mluvčí kanceláře ukrajinského prezidenta se dodatečně obul do probíhajícího zveřejňování „Twitter files“ s tím, že neočekává, že by se tam o jím nastoleném problému psalo. „Elone Musku, zajímalo by mě, jestli se někdy dočkáme „Akt Twitteru“ o podzimu/zimě 2022?“. Podoliak položil otázku.

Naznačil, že Musk se snaží naklonit pokrytí z hlediska obsahu, který se objeví na Twitteru, proti čemukoli, co zdůrazňuje „ru-„(ruskou) „agresi“ – jak napsal v tweetu.

Některá místní ukrajinská média v poslední době uváděla, že uživatelé v zemi nebo kdokoli, kdo vlastní ukrajinské telefonní číslo, se již nemohou registrovat ani přihlašovat na Twitter.

Na základě dřívějších oficiálních prohlášení Twitteru, která se však přímo netýkala ukrajinského obvinění, jsou jeho trendová témata „určována algoritmem a ve výchozím nastavení jsou pro vás přizpůsobena na základě toho, koho sledujete, jaké máte zájmy a kde se nacházíte“. Podle Twitteru se tak „identifikují spíše témata, která jsou populární nyní, než témata, která jsou populární již nějakou dobu nebo denně“.

Zdroj: zerohedge.com