Na první díl pořadu „Nahá výchova“, který byl minulý týden odvysílán na televizní stanici Channel 4, bylo britskému úřadu pro dohled nad vysíláním doručeno celkem 930 stížností…. (Foto: Youtube / Channel 4)

Britský televizní pořad, jehož cílem je propagovat pozitivní přístup k tělu, ukazoval dospělé muže, kteří se svlékali před dětmi. Po odvysílání prvního dílu minulé úterý byl pořad předmětem stovek stížností britskému úřadu pro dohled nad komunikací.

V pořadu „Nahá výchova“, který vysílá televizní stanice Channel 4, vystupují dospělí, kteří se svlékají před nezletilými teenagery, kteří pak mají vyjádřit názor na části těla, které před sebou vidí.

„Nikdy předtím jsem neviděla úplně nahého muže,“ řekla producentům během první epizody jedna z teenagerek.

„Je toho na mě moc. Nahý muž ve skutečném životě. To jsme opravdu nikdy neviděli,“ dodala další mladá dívka poté, co se čtyři dospělí muži postavili před skupinu dětí a odhodili župany, aby se obnažili.

Jeho moderátorka Anna Richardsonová před prvním dílem minulý týden řekla: „Pokud jste zvědaví na své tělo a svou životní cestu (ať už je jakákoli), pak si ho nalaďte.“ Pořad popsala jako „vzdělávací, emotivní a radostný“.

Britský úřad pro dohled nad vysíláním Ofcom však po první epizodě obdržel celkem 930 stížností od veřejnosti, což je mnohem více než 66 stížností obdržených na druhý nejpostiženější pořad z minulého týdne.

Jeden z dospělých účastníků, Liam Halewood, ve středu pořad obhajoval a v pořadu GB News řekl, že do pořadu šel, „aby prostě ukázal, že lidé mohou být sami sebou a být sebevědomí“. Na otázku, zda souhlasí s tím, že by pořad mohl být považován za „perverzní“ a potenciálně nebezpečný, účastník tuto představu odmítl.

Halewooda v jeho analýze pořadu zpochybnil politický komentátor Connor Tomlinson, který prozradil, že epizoda totožného pořadu natočená v Dánsku musela být nedávno stažena, protože se zjistilo, že jeden z účastníků je usvědčený pedofil.

Vysílací společnost Channel 4 pořad a jeho záměry důrazně obhajovala. Její šéf obsahu Ian Katz v reakci na kritiku napsal: „Každý, kdo naznačuje, že pořad Channel 4 Naked Education propaguje pedofilii nebo zneužívá děti, se na něj téměř jistě nedíval.

„Pořad se staví proti nebezpečným mýtům a toxickým obrazům, kterými jsou teenageři bombardováni, tím, že jim ukazuje skutečná, normální těla a zapojuje je do otevřené a bezpečné konverzace o nich.

„Těžko bychom si dokázali představit jasnější příklad hodnotného veřejnoprávního vysílání, které zpochybňuje mylné představy, jež v mladých lidech příliš často vyvolávají úzkost a pocity nedostatečnosti,“ dodal.

Spolupořadatelka pořadu, doktorka Alex Georgeová, dodala: „Pořad je zaměřen na pozitivní přístup k tělu a na vzdělávání lidí o tom, jak vlastně vypadají ‚normální‘ těla.

„Mluvíme o všem od stárnutí těla až po velikost [penisu] a odpovídáme na otázky, které se lidé bojí položit,“ napsal na Instagramu.

„Stížnosti posuzujeme z hlediska našich pravidel vysílání, než se rozhodneme, zda je budeme vyšetřovat,“ uvedl v reakci mluvčí Ofcomu.

Zdroj: rmx.news