Vévoda ze Sussexu v novém seriálu na Apple TV obvinil královskou rodinu z „naprostého zanedbávání“ a ze „šikany do ticha“ a také uvedl, že princ z Walesu mu řekl, že jak trpěl, trpět budou i jeho synové. (Foto: Flickr)

Princ Harry (36) podstoupil vysoce osobní terapeutické sezení před kamerou pro svůj nový dokumentární seriál Apple TV, kde diskutoval o traumatických vzpomínkách z dětství.

Rozsáhle mluvil o svých problémech s duševním zdravím a o svém odtržení od rodinných postojů k tématu.

Vévoda například řekl, že on a vévodkyně ze Sussexu byli vystaveni takové úrovni obtěžování na sociálních médiích, že se cítil „naprosto bezmocný“ a předpokládal, že mu jeho rodina pomůže.

„Každá prosba, žádost, varování, ať už je to cokoliv, se setkalo s naprostým mlčením nebo naprostým zanedbáváním,“ řekl.

„Čtyři roky jsme se snažili, aby to fungovalo. Udělali jsme vše, co bylo v našich silách, abychom tam zůstali a pokračovali v práci,“ dodal.

Vévoda v prvních třech epizodách seriálu Já, kterého nevidíte (The Me You Can’t See), který byl vysílán v pátek, popsal, jak si uvědomil, že se musí řešit trauma, které zažil po smrti své matky Diany, princezny z Walesu.

Oprah Winfreyové řekl, že jeho rodina nemluvila o její smrti a jen čekala, že se vypořádá s paparazzi a tiskem.“

Můj otec mi říkával, když jsem byl mladší, říkal jak Williamovi, tak mně: Tak to pro mě bylo, tak to bude i pro tebe,“ řekl.

„To nedává smysl. Jen proto, že jste trpěli, neznamená, že vaše děti musí trpět, ve skutečnosti právě naopak, pokud jste trpěli, udělejte vše, co je ve vašich silách, abyste zajistili, že jakékoli negativní zkušenosti, které jste měli, můžete pro své děti napravit,“ uvedl.

Vévoda prozradil, že mu bylo řečeno, aby „hrál hru“ a jeho život bude jednodušší. Ale dodal: „Mám v sobě sakra hodně mámy. Jediný způsob, jak se osvobodit a vymanit se, je říct pravdu.“

Také prozradil, že když se Meghan cítila na spáchání sebevraždy, neudělala to, protože by to vůči němu bylo „nespravedlivé“, protože už ztratil matku.

Řekl, že se stydí, že se to „tak zhoršilo“, ale také se příliš styděl jít za svou rodinou, protože věděl, že mu nedají to, co potřebuje.

„To byl jeden z největších důvodů k odchodu, pocit uvěznění a pocit kontroly pod strachem, a to jak médii, tak samotným systémem, který nikdy nepodporoval rozhovor o tomto druhu traumatu,“ uvedl.

„Určitě teď nebudu nikdy šikanován do ticha,“ zdůraznil Harry.

Vévoda také prozradil, že se „bál“ vrátit se do Velké Británie na pohřeb vévody z Edinburghu minulý měsíc, protože se obával, že bude „spouštěčem“ jeho traumatu z minulosti.

Řekl: „Měl jsem z toho strach. Bál jsem se toho. Ale pak překonal pochyby a byl schopen se opřít o sadu nástrojů, a opřít se o poznatky, ze které jsem vyrostl v minulosti… Rozhodně to bylo mnohem jednodušší. Ale srdce stále buší. To je spouštěč, stejně jako pro kohokoli jiného.“

Zdroj: snews.com