Před vraždou řekla nevlastní vnučka Morgana Freemana svému příteli, který se stal vrahem, že s ní herec tajně spal, což podle obhájců potvrzuje léta stará tvrzení o nedovoleném poměru.

„E’Dena Hinesová prozradila Lamaru Davenportovi a dalším osobám, že její dědeček s ní navázal sexuálně nevhodný vztah,“ tvrdila v pátek u soudu Davenportova právnička Beth Ungerová.

Jeho obhájci nezabíhali do dalších podrobností, ale poskytli svědectví terapeuta, který tvrdil, že Davenport přiznal, že se s Hinesem často hádal o nevěře – přičemž jeden druhého obviňoval z nevěry.

„Lamar mi přiznal, že měli násilný vztah,“ řekl doktor Jeremy Colley. „[Jejich] neshody mohly být emocionálně intenzivní.“

Zvěsti o Freemanově údajném poměru s Hinesem kolují od roku 2009, kdy o něm poprvé informoval časopis The National Enquirer. Později drbny tvrdily, že jejich vztah je vážný – a že ti dva dokonce plánují svatbu.

Ačkoli nejsou pokrevně spřízněni, Freeman se s Hinesovou zná už od dětství a léta je součástí jejího života.

Osmdesátiletý Freeman adoptoval její biologickou matku Deenu Adairovou během svého prvního manželství s Jeanette Adairovou-Bradshawovou a poté pomáhal Hinesovou vychovávat se svou druhou manželkou Myrnou Colleyovou-Leeovou. Adairová byla Jeanettinou dcerou.

Freeman i Hines v minulosti uvedli, že tvrzení o tom, že spolu spali, jsou zcela nepravdivá.

Nedávné zprávy o jakémkoli mém chystaném sňatku nebo romantickém vztahu s kýmkoli jsou pomlouvačné výmysly bulvárních médií, jejichž cílem je prodat noviny,“ uvedl Freeman v prohlášení z roku 2012, kdy se šířily zprávy o jejich údajných svatebních plánech.

V samostatném prohlášení Hines napsal: „Tyto historky o mně a mém dědečkovi jsou nejen nepravdivé, ale také zraňující pro mě a mou rodinu.“

Třiatřicetiletá Hinesová byla podle prokuratury v roce 2015 zavražděna – 25 ranami nožem před svým domem na Manhattanu – svým přítelem, který byl pod vlivem drog.

Davenport je obviněn z vraždy druhého stupně a v případě odsouzení mu hrozí maximálně 25 let až doživotí. Jeho právníci se hájí obviněním z nepříčetnosti.

Tvrdí, že by Hinesovou nepřipravil o život, nebýt drog, které užíval, přičemž jednou z nich bylo PCP.

„Pan Davenport neměl v úmyslu paní Hinesovou zabít,“ řekl Colley. „Podle mého názoru neměl dostatečnou schopnost uvědomit si protiprávnost svého jednání a znát povahu a následky svého jednání.“

Zdroj: nypost.com