41letá matka sedmi malých dětí, která se věnuje domácímu vzdělávání, je na dialýze a hrozí jí smrt.Společnost Emory Healthcare Inc. z Atlanty ji odmítla jako kandidátku na transplantaci životně důležité ledviny. (Foto: Flickr / ilustrační)

Z důvodu ochrany jejího soukromí bude pacientka v tomto článku označována jako Jane Doe.

Společnost Emory Healthcare na žádost o komentář nereagovala.

Společnost Emory Healthcare, přidružená k Emoryho univerzitě, je jedním z předních center pro transplantace orgánů na jihu země.

Podle Liberty Counsel (LC), národní neziskové právní organizace, která Doeové pomáhá, ji do Emory poslal její nefrolog poté, co náhle onemocněla konečným stádiem ledvin.

Vážnost Doeova stavu vyžaduje, aby třikrát týdně podstupovala dialýzu, která ji udržuje při životě.

Po posouzení jednou z praktických sester transplantačního centra byla Doe zpočátku shledána přijatelnou kandidátkou na novou ledvinu, přestože Doe uvedla, že nebyla očkována proti COVID-19. V roce 2005 se Doe stala kandidátkou na novou ledvinu.

Rozhodnutí o životě a smrti

Naděje Doeové byly brzy zmařeny, když jí po další konzultaci s pracovníky Emory sociální pracovnice oznámila, že nemůže postoupit na „aktivní čekací listinu“ transplantačního programu, dokud se nepodrobí očkování.

Podle analýzy Liberty Counsel je Emory Healthcare jedním z 35 procent transplantačních center v zemi, která stále vyžadují, aby jejich pacienti byli očkováni proti COVID-19.

A to navzdory tomu, že 11. dubna prezident Joe Biden oficiálně vyhlásil konec národního stavu nouze způsobeného pandemií COVID-19.

Dne 17. dubna zaslala LC společnosti Emory Healthcare dopis, v němž žádala, aby nejpozději do 30. dubna byla Doeové udělena náboženská a zdravotní výjimka z povinnosti očkování proti COVID-19, a požádala, aby byla reaktivována a zařazena na aktivní čekací listinu pro transplantaci ledviny.

Náboženské přesvědčení

Devítistránkový dopis tvrdí, že každá dostupná vakcína COVID-19 je spojena s potracenými „liniemi fetálních buněk“.

Jako důkaz uvádí důkazy z ministerstev veřejného zdraví Severní Dakoty a Louisiany.

Doe, věřící římská katolička, je na základě svého náboženského přesvědčení proti požití nebo injekční aplikaci takových vakcín.

Liberty Counsel také informovala společnost Emory Healthcare, že existují pádné zdravotní důvody, proč Doeová odmítá očkování.

Stojí na přirozené imunitě

V dopise s požadavkem bylo uvedeno, že Doe se již zotavila z onemocnění COVID a že její hodnoty protilátek jsou ve skutečnosti silnější než u mnoha lidí, kteří byli plně očkováni po dobu 90 dnů.

Zdroj: theepochtimes.com