Australská společnost „Vow“, která se specializuje na pěstované maso, se nedávno dostala na titulní stránky novin, protože v laboratoři vyrobila obří masovou kouli s použitím DNA dávno vyhynulého mamuta srstnatého. (Foto: Youtube)

„Chtěli jsme vytvořit něco, co by se naprosto lišilo od všeho, co můžete dostat nyní,“ řekl agentuře Reuters zakladatel společnosti Vow Tim Noakesmith a dodal, že vědci se domnívají, že vyhynutí tohoto zvířete bylo vyvoláno změnou klimatu před 10 000 lety (Takže ke změně klimatu může dojít i bez toho, aby lidé používali fosilní paliva?).

Masová kulička byla vytvořena pomocí ovčích buněk, do nichž byl vložen jediný gen mamuta srstnatého zvaný myoglobin.

„Pokud jde o maso, myoglobin je zodpovědný za vůni, barvu a chuť,“ vysvětlil James Ryall, vědecký ředitel společnosti Vow.

Sekvence DNA mamuta srstnatého měla několik mezer, a tak ji vědci doplnili o DNA slona afrického.

„Podobně jako ve filmu Jurský park,“ poznamenal Ryall.

Agentura Reuters popsala masovou kouli, která voní po krokodýlím mase, a dodala, že nebyla vyrobena ke konzumaci.

„Jeho bílkovina je stará doslova 4 000 let. Neviděli jsme ho už velmi dlouho. To znamená, že ji chceme podrobit přísným testům, což bychom udělali s každým výrobkem, který bychom uvedli na trh,“ řekl Noakesmith.

Agentura Reuters zakončila článek myšlenkou, že laboratorně pěstované maso bude pravděpodobně udržitelnější alternativou skutečného masa.

… a kde jsme to už viděli?

Plán Velkého resetu WEF zahrnuje kompletní transformaci globálního potravinářského a zemědělského průmyslu a stravování lidí.

Pokud se chcete vyhnout budoucnosti falešného masa, najděte si levnou půdu určenou pro zemědělství a založte si farmu.

V opačném případě přichází „zelený sójový roztok“…

Zdroj: reuters.com