Poslanci Evropského parlamentu se připravují na přijetí usnesení, které vyzývá k diplomatickému bojkotu Světového poháru v Rusku. To napsal na Twitteru novinář Rikard Jozwiak.

„Evropský parlament pravděpodobně vyzve k diplomatickému bojkotu Světového poháru ve fotbale v roce 2018 v usnesení o lidských právech v Rusku, které by mělo být schváleno dne 14. června,“ napsal novinář.

Oficiálně britské orgány oznámily diplomatický bojkot Světového poháru v roce 2018. Londýn snížil počet členů delegace na mundialu kvůli obvinění  Ruska ze zapojení do otravy bývalého dvojitého agenta  Sergeje Skripala a jeho dcery.  Orgány Islandu, Polska a Austrálie se připojily k Velké Británii.

Mistrovství světa ve fotbale se bude konat v 11 ruských městech od 14. června do 15. července.

Reakce na vystoupení Robbieho Williamse

Popová hvězda Robbie Williams „prodává svoji duši“ „diktátorovi“ Vladimiru Putinovi díky tomu, že vystupuje na fotbalovém mistrovství světa, říkají přední britští rusofobové.

Williams je fotbalový fanoušek a tuhle šanci označil za svůj „chlapecký sen" a pozval „fotbalové a hudební fanoušky na společnou párty do Ruska… na nezapomenutelnou show“.