Král Charles se rozhodl vystěhovat prince Harryho a Meghan Markleovou z Frogmore Cottage, jejich jediného domova ve Velké Británii. (Foto: Flickr)

Podle deníku The Sun vydal Buckinghamský palác vévodovi a vévodkyni ze Sussexu výzvu k vystěhování několik dní poté, co se v lednu na britských pultech objevily Harryho paměti Spare, v nichž uvedl řadu senzačních tvrzení na adresu královské rodiny.

Deník tvrdí, že palác chce dvojici nahradit zneuznaným vévodou z Yorku, který v současnosti žije v mnohem větším Royal Lodge.

Princi Andrewovi byly minulý týden možná dokonce nabídnuty klíče od Frogmore.

Andrew se prý stěhování brání, ale Harry a Meghan prý budou nuceni opustit chatu a plně dokončit své stěhování do USA bez ohledu na to, zda se nastěhuje.

V roce 2003 podepsal 75letou nájemní smlouvu na 30pokojový Royal Lodge a údajně za něj platí jen 250 liber týdně.

MailOnline se obrátil na Buckinghamský palác a zástupce prince Harryho s žádostí o komentář.

Zpráva o možném vystěhování Harryho a Meghan přichází v době, kdy jsou přípravy na květnovou korunovaci krále Charlese v plném proudu a kdy se spekuluje o tom, že princ Harry možná nedostane pozvání.

Zasvěcený královský zdroj o tomto kroku řekl deníku The Sun: „To jistě znamená konec pobytu Harryho a Meghan ve Velké Británii.

‚Andrew se brání myšlence přestěhovat se do Frogmore Cottage poté, co mu byla minulý týden nabídnuta.

‚Ale ukazuje to, že Harry a Meghan jsou bezmocní, aby vystěhování zastavili.‘

Frogmore Cottage, dům z milosti a přízně na panství Frogmore ve Windsoru, darovala vévodovi a vévodkyni zesnulá královna v roce 2018 k jejich svatbě.

Nachází se jen kousek od Adelaide Cottage – hlavního sídla prince a princezny z Walesu.

Navzdory svému názvu je Frogmore Cottage velký dům s pěti ložnicemi a rozlehlými zahradami. Než se do něj Harry a Meghan nastěhovali, proběhla v letech 2018 a 2019 rekonstrukce za několik milionů liber.

Zdroj: dailymail.co.uk