Bill Gates, který v USA vlastní již téměř 270 000 akrů půdy, získal i přes protesty místních obyvatel zákonné oprávnění ke koupi dalších 2100 akrů v Severní Dakotě. (Foto: Twitter)

Gates, který je již nyní největším vlastníkem zemědělské půdy v zemi, získal povolení ke koupi půdy za 13,5 milionu dolarů v rámci své společnosti „Red River Trust“.

Gates obchází zákon z roku 1932, který je namířen proti korporátnímu vlastnictví farem, a zavazuje se, že po dokončení nákupu bude půdu pronajímat zpět farmářům.

Informuje o tom deník Daily Mail:

Komisař pro zemědělství Severní Dakoty, republikán Doug Goehring, již dříve uvedl, že mnoho lidí má pocit, že jsou zneužíváni ultrabohatými lidmi, kteří kupují půdu, ale nemusí nutně sdílet hodnoty státu.

‚Dostal jsem na to velké uši od lidí z celého státu, není to ani z tohoto sousedství,‘ řekl Goehring televizi KFYR-TV. ‚Tito lidé jsou naštvaní, ale jsou i jiní, kteří jsou z toho prostě rozzuření‘.

Společnost Gates nyní vlastní 268 984 víceúčelových pozemků v 19 státech:

Jak jsme již dříve uvedli, Bill Gates a další miliardáři skupují obrovské množství zemědělské půdy, zatímco neofeudalističtí technokraté „Velkého resetu“ Američanům tvrdí, že budoucnost je bez soukromého vlastnictví.

Gates také hodlá prosazovat 100% syntetické masné výrobky, zatímco skupuje rekordní množství zemědělské půdy a monopolizuje globální produkci potravin.


Zdroj: infowars.com