Bill Gates, který prosazuje očkování, se v pátek připojil k televizi CNN a označil „konspirační teorie“ proti své osobě za „tragické“, pokud brání lidem v přijetí experimentální injekce COVID. (Foto: Youtube / CNN)

Gates v pořadu „Anderson Cooper 360“ bagatelizoval své zapojení do výroby vakcín a zesměšnil konspirační teorie o své osobě.

„Ta o sledování lidí, nevím, proč si myslí, že mám zájem na tom, abych věděl, kde se lidé nacházejí – té se musím stále smát -, ale pokud to brání lidem v očkování, pak je to tragické,“ řekl Gates moderátorovi Andersonovi Cooperovi.

Gates také trval na tom, že jeho angažmá v oblasti vakcín není vedeno ziskem, ale filantropií.

„Víte, dali jsme miliardy na vakcíny a zachránili miliony životů. Když to tak trochu obrátíte a řeknete, že ne, že se snažíme na vakcínách vydělat peníze, víte, ne že se snažíme zachránit životy, je to populární konspirační teorie,“ řekl.

Poté, co se Cooper Gatese zeptal, zda váhání s očkováním „podnítilo“ tyto „konspirační teorie“ o něm a zda to bude v budoucnu bránit většímu počtu očkování, Gates řekl, že tlak okolí způsobil, že se více lidí nechalo očkovat, ale dodal, že to bylo „těžké“, protože z očkování COVID se stala „politická záležitost“.

„No, váhavost se poněkud snížila, víte, zpočátku to bylo asi 60 procent populace, ale když viděli, že se jejich přátelé nechávají očkovat a mají velmi vzácné vedlejší účinky, když viděli, že jejich přátelé jsou chráněni a lidé s vážným onemocněním byli v drtivé většině neočkovaní, většina lidí se vzpamatovala,“ odpověděl Gates.

Spoluzakladatel společnosti Microsoft uvedl, že vláda musí být „kreativnější“ při hledání způsobů, jak přesvědčit lidi, aby se nechali očkovat proti COVID, a naznačil, že musí zjistit, komu Američané, kteří jsou vůči očkování skeptičtí, důvěřují.

„Nyní mají Spojené státy stále nižší míru plného očkování než mnoho jiných zemí, takže stále potřebujeme přijít na to, jak na to: Komu tito lidé věří? Jsou otevření?“ Gates se zeptal. „Protože je to ku prospěchu jim i lidem v jejich okolí, takže mě překvapuje, že v USA to bylo takhle tvrdé, a víte, dokonce tak trochu politická záležitost.“

Stalo se tak několik dní poté, co Gates navrhl vytvořit na sociálních sítích vypravěčský oddíl složený z 3 000 lidí, který by v budoucnu „šířil přesné informace o vakcínách“, uvedla CNBC.

Gates tento orwellovský návrh učinil v reakci na koupi Twitteru generálním ředitelem společnosti Tesla Elonem Muskem.

Zdroj: infowars.com