Tisíce nizozemských řidičů traktorů vyšly tento týden do ulic, aby pokračovaly v demonstracích proti radikálnímu plánu vlády snížit emise dusíku o 30-70 % v rámci jejího „zeleného“ programu. (Foto: Twitter)

Zemědělci z pátého největšího světového vývozce potravin požadují, aby Haag okamžitě změnil svůj postup, a zablokovali hranice mezi Holandskem a Německem kvůli pravidlu, které by vedlo k uzavření desítek farem a chovů dobytka.

Podle dopravních úřadů zablokovaly ve středu desítky traktorů dálnici poblíž německých hranic.

Ještě větší protesty jsou naplánovány na 4. července, kdy organizátoři na Telegramu vyzývají lidi k akci proti pravidlům, která podle nich „srovnají se zemí“ zemědělský průmysl.

Podle Epoch Times vyzývá znepokojené zemědělce a občany, aby organizovali vlastní regionální akce s cílem uzavřít všechna „distribuční centra pro dodávky potravin a všechny hlavní znečišťovatele“, dokud „vláda nezmění své plány“.

Jedna z virálních výzev k protestu 4. července přišla od velké skupiny řidičů kamionů na Telegramu a naznačuje, že někteří řidiči kamionů v Nizozemsku se mohou ocitnout v solidaritě s národními zemědělci.

Zemědělci, kteří plánují protestovat na mnoha národních letištích, konkrétně zmínili Schiphol a Eindhoven. Podle serveru NLTimes.nl mluvčí obou letišť uvedli, že situaci sledují, ale v současné době mají málo informací.

Zdroj: zerohedge.com