V posledních 24 hodinách se začalo objevovat několik příběhů o Hunteru Bidenovi, včetně zprávy NBC News (tedy „narativu“), že federální prokurátoři chystají obvinění ze tří daňových trestných činů a obvinění souvisejícího s nákupem zbraně. (Foto: Flickr)

Možná obvinění se týkají dvou přestupků za nepodání daňového přiznání, jednoho trestného činu daňového úniku v souvislosti s podnikatelskými výdaji za jeden rok placení daní a obvinění z prodeje zbraně, které je rovněž potenciálním trestným činem.

Samozřejmě nic nesouvisí s Hunterovými cestami letadlem Air Force Two s jeho tehdejším tatínkem viceprezidentem, aby uzavřeli podezřelé rodinné dohody s obchodními partnery napojenými na CCP, ani s oním obřím diamantem & nabídkou 30 milionů dolarů, která má všechny znaky úplatku, ani s platbou 3,5 milionu dolarů, kterou firmě založené Hunterem zaplatila manželka bývalého moskevského starosty. Nic z toho.

NBC News nás ale informuje, že uvnitř FBI „roste frustrace“, protože vyšetřovatelé FBI i IRS skončili s vyšetřováním Huntera zhruba před rokem a nic se neděje.

Deník Washington Post již dříve informoval, že federální vyšetřovatelé se domnívali, že shromáždili dostatek důkazů, aby mohli Huntera Bidena obvinit z daňových trestných činů a nepravdivého prohlášení v souvislosti s nákupem zbraní.

O tom, jaká obvinění budou případně vznesena, rozhodne americký státní zástupce David Weiss, který byl jmenován prezidentem Donaldem Trumpem a kterého si Bidenova administrativa ponechala, aby pokračoval ve vyšetřování Huntera Bidena. Nic nenasvědčuje tomu, že by již bylo učiněno konečné rozhodnutí, uvedly dva zdroje obeznámené se záležitostí. -NBC News

Stručně řečeno – ministerstvo spravedlnosti otálí s Hunterovou fackou.

Jsme si jisti, že výše uvedené zprávy byly vyvolány whistleblowerem IRS – člověkem, který má na starosti vyšetřování Huntera Bidena agenturou – který se na začátku tohoto týdne přihlásil v dopise zákonodárcům a obvinil ministerstvo spravedlnosti ze „špatného zacházení“ s případem Huntera Bidena. Pozoruhodné je, že jde vlastně o natolik velký příběh, že se NY Times nemohou vyhnout tomu, aby o něm informovaly.

Odhalení nahrává tvrzení kongresových republikánů, že ministerstvu spravedlnosti vedenému prezidentovými politickými nominanty nelze věřit, že by v případě jeho syna rozhodlo na základě faktů a práva.

V dopise se uvádí, že klient má informace, které by byly v rozporu s přísežným svědectvím před Kongresem od vysoce postaveného politického nominanta, což je zjevná narážka na generálního prokurátora Merricka B. Garlanda, který nabídl ujištění, že americký prokurátor v Delaware David C. Weiss, kterého jmenoval prezident Donald J. Trump, bude mít volné ruce při vedení vyšetřování.

V reakci na to se ve čtvrtek ozval trestní obhájce Huntera Bidena Christopher Clark, který prohlásil, že nadřízený I.R.S. porušil zákon tím, že zveřejnil důvěrné informace o daňových poplatnících, a vyzval ministerstvo spravedlnosti, aby nadřízeného vyšetřilo. Pan Clark uvedl, že jediným způsobem, jak bylo známo, že stížnosti supervizora mohou souviset s vyšetřováním Huntera Bidena, by bylo, kdyby je supervizor nebo jeho právník prozradili, přičemž obojí by podle něj bylo nesprávné. -NY Times

„Je trestné, aby agent I.R.S. neoprávněně prozradil informace o probíhajícím daňovém vyšetřování,“ řekl Bidenův právník. „I.R.S. má neuvěřitelnou moc a zneužití této moci tím, že se zaměří na soukromé osoby, ztrapní je nebo zveřejní informace o jejich daňových záležitostech, podkopává důvěru Američanů ve federální vládu.“

„Bohužel, právě to se stalo a děje zde ve snaze poškodit mého klienta. Zdá se, že tento agent I.R.S. spáchal trestný čin a mému klientovi upřel ochranu, na kterou má právo.“

Ano, jen soukromý občan, na jehož rodinu KSČ rozhodně nemá žádné páky, když organizuje řízenou demolici Západu. Žádné důsledky „Trump Tower“, o kterých by se dalo informovat, že celá MSM? Odbočujeme.

Zdroj: