Bývalý zaměstnanec, který pracoval v Obamově administrativě, upozorňuje na Bidenovy – a obviňuje prezidenta Bidena z účasti na „schématu úplatků“, které přímo souvisí se zahraničními obchodními transakcemi jeho syna Huntera. (Foto: Youtube)

Mike McCormick, patnáct let stenograf v Bílém domě, který s Bidenem pracoval v letech 2011 až 2017, řekl televizi Fox & Friends First, že ho FBI zcela ignorovala, přestože byl ochoten vypovídat pod přísahou před velkou porotou vyšetřující Huntera.

„V únoru jsem se obrátil na FBI a podal jsem jeden z jejich tipů na jejich webových stránkách. Když to uděláte a lžete jim, jdete do vězení. Já nelžu. Říkám pravdu a do vězení nepůjdu,“ řekl ve čtvrtek McCormick. „Joe Biden je zločinec. Prováděl nekalé praktiky ve funkci, aby obohatil svou rodinu. Jake Sullivan je v tom spiklenec a je toho víc…. Obamových úředníků do toho zapojeno, jak se domnívám.“

McCormick konkrétně upozornil na klíčový dialog za účasti tehdejšího viceprezidenta Bidena, poradce Jakea Sullivana a tisku na palubě Air Force Two před cestou do Kyjeva na Ukrajině 21. dubna 2014, v němž Sullivan – nyní Bidenův poradce pro národní bezpečnost – nastínil americkou investici do ukrajinského energetického sektoru jen několik dní poté, co Hunter vstoupil do představenstva společnosti Burisma.

Měsíc po této cestě vyčlenil Kongres na ukrajinský energetický trh 50 milionů dolarů.

„Sedím tam vzadu s diktafonem. Vrací se Jake Sullivan a někdo se ptá na frakování. Jeho odpověď zní: No, přivezeme sem spoustu americké pomoci na frakování. Barisma byla přímým příjemcem toho frackingu, a to jsem nahrál a je to v přepisu Bílého domu,“ řekl McCormick a dodal: „V přepisu se nedozvíte, kdo je Jake Sullivan. Je to vysoký úředník administrativy. Já jsem svědek, který říká, že Jake Sullivan je ten člověk, který to řekl, a měl by být vyšetřován, protože v té době byl Hunter Biden ve správní radě společnosti Burisma a Joe Biden přináší peníze amerických daňových poplatníků, aby obohatil tuto společnost a sebe a svou rodinu.“

Hunter se stal členem představenstva ukrajinské plynárenské společnosti 18. dubna, pouhé tři dny předtím, než Biden se svým týmem odcestoval do Kyjeva. Tento rozhodující dílek skládačky však byl zveřejněn až 12. května.

McCormick tvrdil, že časový sled událostí naznačuje, že Biden převáděl americké peníze do zahraničí, aby „obohatil“ sebe a svou rodinu, a využíval svého vlastního vlivu, aby pomohl nováčkovské energetické kariéře svého syna.

Bývalý stenograf dal najevo, že chce informace předložit pod přísahou před velkou porotou v Delaware, která prověřuje Hunterovy obchodní transakce a kterou vede americký prokurátor David Weiss.

Federální vyšetřování podezření z daňových a zahraničních lobbistických deliktů Huntera Bidena začalo v roce 2018 poté, co banky podaly desítky hlášení o podezřelých aktivitách (SAR) týkajících se zahraničních transakcí, které byly označeny. Některá z těchto SAR se týkala peněz přicházejících z „Číny a dalších cizích zemí“, uvedly pro Fox zdroje blízké vyšetřování.

Pokud mě David Weiss nemůže nechat před svou velkou porotou vysvětlit, co vím jako svědek, je to podvodná velká porota,“ řekl McCormick. „Je to podvodné využití amerického soudního systému k zakrytí zločinů Baracka Obamy a Joea Bidena ve funkci.“

McCormick tvrdí, že informace, které má, usvědčují Bidena – a pravděpodobně i další úředníky, v souvislosti s údajným skandálem s ovlivňováním.

„Kdybych tam přišel, řekl bych jim, aby Baracka Obamu předvolali jako svědka, protože je součástí spiknutí. Je to bývalý prezident. Musí odpovědět, kdo tomu velel, když do této role dosadil Joea Bidena? Věděl o tom Barack Obama?“ pokračoval.

„Existují důkazy, které jsem viděl a vložil do svého Substacku 16. dubna, tedy dva dny předtím, než se Hunter připojí k Joeovi Bidenovi, je s ním v Západním křídle. Mají schůzku a později toho dne večer Joe Biden tráví den v limuzíně na zadním sedadle limuzíny Baracka Obamy v západní Pensylvánii.“

Zdroj: foxnews.com