Demokraté ve sněmovním výboru pro dohled zablokovali republikány podporované předvolání, jehož cílem bylo přimět Huntera Bidena, aby vypovídal jako svědek. (Foto: Twitter)

„Demokraté právě zamítli náš návrh na předvolání Huntera Bidena,“ napsali republikánští členové výboru na Twitteru.

„Odmítají pohnat Huntera k odpovědnosti za jeho podezřelé obchodní transakce, které nás činí více závislými na Číně v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Je nejvyšší čas se zodpovídat.“

Reprezentant Andy Biggs (R-Ariz.) podal návrh na předvolání Huntera Bidena, syna prezidenta Joea Bidena, jako svědka na slyšení o tom, aby všechna vozidla americké poštovní služby (USPS) byla elektrická.

„Právě jsem podal návrh na předvolání Huntera Bidena jako svědka na slyšení sněmovního výboru pro dohled a reformu o elektrifikaci [USPS],“ napsal Biggs na Twitteru. „Hunter prodal americký kobaltový důl čínské společnosti. Kobalt je nezbytný pro výrobu elektromobilů. Hunterovy odborné znalosti jsou neocenitelné!“

Minulý týden ho republikáni z výboru pro dohled a reformy Sněmovny reprezentantů vyzvali, aby vypovídal, jak uvedl v dopise republikán James Comer (R-Ky.), a demokraté z výboru zablokovali návrh na vydání předvolání.

Stalo se tak v době, kdy tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová 5. dubna uvedla, že Biden „nikdy nemluvil“ se svým synem o „jeho zahraničních obchodních transakcích“.

Nedávné zprávy deníku The Washington Post a dalších médií se zpožděním ověřily e-maily a dokumenty v notebooku, který dříve patřil Hunteru Bidenovi. Zprávy o laptopu mladšího Bidena se poprvé objevily v říjnu 2020, tedy jen několik dní před parlamentními volbami 2020, ačkoli velké technologické firmy se je rychle snažily potlačit.

Listopadová zpráva deníku The New York Times tvrdila, že Hunter Biden byl spoluvlastníkem podniku, který se podílel na nákupu jednoho z největších nalezišť kobaltu na světě čínskou společností za 3,8 miliardy dolarů. Kobalt je klíčovou složkou používanou v elektromobilech a další elektronice.

„Tento týden se objevuje mnoho příběhů o Hunteru Bidenovi. Podpořil by tedy prezident v zájmu zajištění nezávislosti vyšetřování jmenování zvláštního poradce?“ zeptal se Biden. Peter Doocy ze stanice Fox News se zeptal Psakiové.

„No, zaprvé, prezident nikdy nemluvil s ministerstvem spravedlnosti o žádném vyšetřování jakéhokoli člena své rodiny,“ odpověděla na Doocyho otázku.

„Řekl to během kampaně a bude to i nadále dodržovat. Takže vás odkážu na ministerstvo spravedlnosti, jaké další kroky by podniklo. Oni by tato rozhodnutí učinili nezávisle.“

Úřad státního zástupce v Delaware vyšetřuje Huntera Bidena kvůli údajným možným daňovým podvodům, lobbistickým trestným činům a praní špinavých peněz.

Během uplynulého víkendu řekl Bidenův personální šéf Ron Klain televizi ABC News, že prezident věří, že Hunter Biden neporušil zákon.

„Prezident je samozřejmě přesvědčen, že jeho syn zákon neporušil. Ale co je nejdůležitější, jak jsem řekl, o této záležitosti rozhodne ministerstvo spravedlnosti, právní proces. Je to něco, do čeho není nikdo v Bílém domě zapojen,“ řekl Klain v odpovědi na otázku moderátora ABC George Stephanopoulose.

Hunter Biden na žádost o komentář do doby tisku nereagoval.

Zdroj: theepochtimes.com