Republikán Matt Gaetz během úterního slyšení ve Sněmovně reprezentantů, které se týkalo dohledu nad kybernetickým oddělením FBI, dostal do výměny názorů kvůli tomu, kde se nachází notebook Huntera Bidena. (Foto: Youtube)

Republikán vyzpovídal zástupce ředitele divize Bryana Vorndrana, který Gaetzovi opakovaně sdělil, že nemá žádné informace o tom, kde se pevný disk patřící synovi prezidenta Joea Bidena v současné době nachází.

V jednu chvíli se Gaetz pokusil zapsat pevný disk do záznamu Kongresu, ale zablokoval ho předseda Sněmovny reprezentantů pro soudnictví Jerry Nadler (D-N.Y.), který si to o chvíli později rozmyslel.

‚Pane, nejsem tu proto, abych mluvil o notebooku. Jsem tu, abych mluvil o kybernetickém programu FBI,‘ řekl Vorndran Gaetzovi poté, co se zákonodárce zeptal, kde je.

Kongresman, viditelně podrážděný, to zkusil znovu.

‚Jste zástupce ředitele kybernetického oddělení FBI. Chci vědět, kde je notebook Huntera Bidena. Kde je?“ naléhal.

Úředník FBI odpověděl: ‚Pane, tuto odpověď neznám‘.

Gaetz označil Vorndranovo tvrzení za „ohromující“.

‚Posoudila kybernetická služba FBI, zda by notebook Huntera Bidena mohl být zranitelným místem, které by umožnilo nepřátelům Ameriky škodit naší zemi?“ zeptal se zákonodárce.

Republikáni požadují odpovědi poté, co New York Times prohlásily, že ověřily pravost pevného disku, který údajně patřil prezidentovu jedinému žijícímu synovi – více než rok poté, co byl New York Post široce kritizován za to, že informoval o obsahu téhož počítače.

Pevný disk pocházel z MacBooku, který údajně patřil Hunteru Bidenovi a který zůstal v opravně v Delaware, ale nikdy nebyl nalezen. Nachází se v něm rozsáhlá tranše e-mailů a dalších dokumentů týkajících se zahraničních obchodních vztahů Huntera Bidena a také oplzlé obrázky zobrazující sexuální akty a užívání drog.

Přestože Vorndran v úterý trval na tom, že notebook nespadá do kompetence jeho oddělení, Gaetz naléhal dál: „Chci říct, že heslo Huntera Bidena na jeho notebooku bylo ‚hunter02‘.

‚A vy mi teď tady říkáte, že jako zástupce ředitele kybernetického oddělení FBI nevíte, kde to je, když vám to bylo před třemi lety předáno,‘ dodal.

Vorndran řekl, že to bylo ‚přesné tvrzení‘.

Zdroj: dailymail.co.uk