Před maďarskými parlamentními volbami, které se konaly minulý víkend, předpovídaly průzkumy veřejného mínění drtivou prohru západním/EU establishmentem nenáviděného současného premiéra, proputinovského Viktora Orbána. (Foto: Flickr)

Nuže, k sesuvu došlo, jen ne tím směrem, který předpovídali takzvaní odborníci (což vyvolává otázku: proč lidé po roce 2016 stále poslouchají průzkumy, ale to odbočíme), a v posledním ponížení Bruselu byl Orbán znovu zvolen obrovským vítězstvím, které převálcovalo opoziční alianci.

Všichni tedy upírají zrak na víkendové volby ve Francii, v nichž se proti sobě postaví miláček davoského davu a bývalý bankéř Rotschild Emanuel Macron a upřímná nacionalistka Marine Le Penová. I zde rostou obavy, že to, co donedávna vždy chybující průzkumníci považovali za „hotovou věc“ a drtivé vítězství Macrona, se najednou jeví jako velmi vratké

S tím, jak se francouzští voliči v neděli vydají k volebním urnám, je závod najednou otevřený, protože zatímco v posledních týdnech se Macronův náskok před Le Penovou snižoval, včera zveřejněný šokující průzkum Atlas Politico ukázal, že Le Penová (50,5 %) má nyní nad Macronem (49,5 %) mírný náskok.

Trochu pozadí: první kolo francouzských prezidentských voleb se uskuteční v neděli (10. dubna). Dva kandidáti, kteří získají nejvíce hlasů, postoupí do druhého kola voleb, které se uskuteční v neděli 24. dubna.

Současný prezident Macron stále pohodlně vede v průzkumech veřejného mínění s více než 25 % voličských záměrů, ačkoli se tento podíl oproti vrcholům z počátku března mírně snížil.

Volební záměry krajně pravicové kandidátky Marine Le Penové vzrostly na přibližně 20 % (z přibližně 15 % před několika týdny), což ji staví do pozice nejpravděpodobnější kandidátky, která se ve druhém kole utká s Macronem.

Zdroj: zerohedge.com